Fotograficzne podsumowanie roku

Wydarzenia

Fotograficzne podsumowanie roku

04.07.2024
autor: Elżbieta Szczuka
Wernisaż wystawy zdjęć członków Dyskusyjnego Klubu Fotograficznego, działającego przy Akademii Umiejętności „Pan Hilary”, odbył się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie, w sali im. prof. Ludwika Maciąga. Swoje zdjęcia – podsumowanie roku 2023 - zaprezentowało ośmioro fotografików.
 
Imprezę rozpoczął występ działającego przy AU „Pan Hilary” Chóru Żeńskiego pod dyrekcją Izabeli Jaszczułt-Kraszewskiej (zaprasza w swoje szeregi wszystkich lubiących śpiewać).
Potem głos zabrał prowadzący zajęcia Woytek Smółkowski. Przypomniał, że członkowie istniejącego od kilku lat Dyskusyjnego Klubu Fotograficznego spotykają raz w miesiącu. - To o grupa osób, które wspólnie fotografują, wspólnie dyskutują o zdjęciach. Nasze spotkania zawsze mają jakiś temat przewodni. To może być np. woda, chmury, rdza. Chodzi o to, żeby zmobilizować się do robienia różnych zdjęć - zaznaczył. 
Wspomniał o wyjazdach w plenery, np. w Bieszczady, na Podlasie. Od 3 lat jesienią jeżdżą do Czech, do grupy znajomych fotografów; ci przyjeżdżają z rewizytą na wiosnę: - Dużo się od nich uczymy, korzystamy z ich doświadczeń. Myślę, że oni z naszych też.
DKF organizuje też warsztaty fotograficzne, to jeden ze sposobów na stały rozwój.
Woytek Smółkowski podkreślił, że DKF jest klubem otwartym. Zaprasza do niego wszystkich zainteresowanych fotografowaniem, szersze informacje można znaleźć na profilu AU „Pan Hilary”.
Na wystawie swoje zdjęcia zaprezentowali: Marta Baranowska, Ewa Bramson-Gawur, Wioleta Kulesza, Małgorzata Mikołajczyk, Anna Mierzejewska-Miziołek, Renata Samsel, Ewa Siwiecka i Woytek Smółkowski.
A pół godziny wcześniej, na parterze biblioteki, odbył się wernisaż prac uczestników zajęć AU „Pan Hilary” (dorośli i dzieci): glinianki, lepianki, garncarstwo – pod kierunkiem Svitlany Stankevych.
Eurodock - maj 2024
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość