Folknocka: muzyka głęboko czerpiąca z tradycji (FOTO)

Wydarzenia

Folknocka: muzyka głęboko czerpiąca z tradycji (FOTO)

30.08.2023
autor: Sylwia Bardyszewska
Wyszkowska Folknocka przypomniała, jak zróżnicowana i wielobarwna jest nasza kultura. Ludowa i inspirowana tradycją muzyka królowała na pl. Miejskim w niedzielę 27 sierpnia na pl. Miejskim.
 
Występy artystyczne rozpoczął Zespół Pieśni i Tańca Oberek, który już od 15 lat działa przy Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Zaprezentował tradycyjne tańce i stroje m.in. z rejonów Kurpiowskiej Puszczy Zielonej i Puszczy Białej.
Muzyka cygańska w nowoczesnych aranżacjach to repertuar Patrycji Runo - mieszkanki naszego powiatu, która od lat propaguje kulturę cygańską na scenach w całej Polsce, jest również częstym gościem różnych programów telewizyjnych. 
Wyszkowska publiczność ciepło przyjęła gości z odległego ok. 100 km Guzowa. Młodzieżowy Zespół Ludowy Guzowianki składa się głównie z uczniów i absolwentów tamtejszej szkoły podstawowej. Zdobył sporą popularnością w serwisie YouTube, gdzie jego wersja piosenki „Czerwone jagody” ma ok. 7,5 mln wyświetleń. 
Zainteresowaniem cieszyły się odbywające się niedaleko sceny warsztaty plecenia wianków, a efekty można było podziwiać na głowach małych i tych nieco starszych uczestniczek imprezy. Były też stoiska gastronomiczne z produktami regionalnymi oraz z rękodzielnicze. 
Na Folknockę zaprosili: WOK Hutnik i gmina Wyszków.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość