Ferie z zakazami

Wydarzenia

Ferie z zakazami

16.12.2020
autor:
Z rozporządzenia ministra edukacji i nauki wynika, że w ferie będzie można organizować tylko półkolonie dla uczniów klas I–IV szkoły podstawowej.   
 
Ferie zimowe dla wszystkich uczniów w całym kraju odbędą się od 4 do 17 stycznia. Minister zaznaczył, że wypoczynek organizowany może być wyłącznie w kraju. Mogą to być tylko półkolonie dla uczniów klas I–IV szkoły podstawowej lub klas szkoły artystycznej realizującej kształcenie ogólne w zakresie odpowiadającym klasom I–IV szkoły podstawowej oraz w formie obozów szkoleniowych dla uczniów szkół mistrzostwa sportowego i oddziałów mistrzostwa sportowego w szkołach ogólnodostępnych.
W rozporządzeniu zapisano też, że organizatorem wypoczynku mogą być wyłącznie szkoły i placówki oświatowe, organy prowadzące szkoły lub placówki oraz stowarzyszenia i inne organizacje, w szczególności organizacje harcerskie, których celem statutowym jest działalność wychowawcza albo rozszerzanie i wzbogacanie form działalności dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej i innowacyjnej szkoły lub placówki.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Rewelacyjna Grupa MoCarta wystąpi w Hutniku

Rewelacyjna Grupa MoCarta wystąpi w Hutniku

26 maja (niedziela) w WOK Hutnik wystąpi rewelacyjna Grupa MoCarta z programem „Ale kino”.
zobacz więcej
Kinkiety zewnętrzne – wyjątkowa ozdoba dla Twojego domu

Kinkiety zewnętrzne – wyjątkowa ozdoba dla Twojego domu

Każdy z nas pragnie, by jego dom był nie tylko wygodny i praktyczny, ale również piękny i unikalny. Dlatego poświęcamy czas na staranne planowanie i urządzanie przestrzeni, aby stworzyć miejsce, które odzwierciedla nasze potrzeby oraz zapewnia komfortowe warunki do wypoczynku. Równie istotny jest wygląd zewnętrzny domu: elewacja, ogród i otoczenie. Wpływają one na wrażenia estetyczne, a także na harmonię i funkcjonalność całej posesji. W przypadku domów wolnostojących niesamowicie ważnym aspektem jest oświetlenie zewnętrzne. Jego filarem mogą stać się kinkiety elewacyjne.
zobacz więcej
Ponad 700 gramów narkotyków i dwóch zatrzymanych

Ponad 700 gramów narkotyków i dwóch zatrzymanych

W samochodzie, mieszkaniach oraz w pomieszczeniach gospodarczych narkotyki ukrywali dwaj mężczyźni. W sumie policjanci znaleźli ponad 700 gramów narkotyków. Jeden z zatrzymanych został tymczasowo aresztowany, wobec drugiego sąd zastosował dozór policji.
zobacz więcej
Upamiętnili śp. Mariana Jakubczaka (FOTO)

Upamiętnili śp. Mariana Jakubczaka (FOTO)

Wyjątkowy charakter miały tegoroczne obchody Dnia Strażaka w Rybnie. W remizie OSP odsłonięto tablicę upamiętniającą druha Mariana Jakubczaka. - Szukajmy dobra tak, jak uczył nas śp. Marian - do zgromadzonych zwrócił się ks. Adam Jabłoński, inicjator upamiętniania zmarłego wujka.
zobacz więcej