Emolientowe odżywki do włosów — czym są i jak je stosować?

Wydarzenia

Emolientowe odżywki do włosów — czym są i jak je stosować?

24.05.2023
autor: artykuł sponsorowany
Równowaga PEH, czyli protein, emolientów i humektantów, to jeden z filarów świadomej pielęgnacji włosów. Włosomaniaczki cenią ją sobie z wielu powodów. Zadbanie o nią pozwala im cieszyć się pięknymi, lśniącymi włosami, sprawiających wrażenie silnych i zdrowych, od nasady aż po końce. Stosowanie odżywek z emolientami, humektantami i proteinami w składach pozwala znacznie łatwiej zadbać o równowagę PEH — z nimi możesz w każdej chwili dostarczyć włosom tych składników, których akurat im brakuje. W tym artykule przyjrzymy się roli odżywek emolientowych w świadomej pielęgnacji włosów. Sprawdź, co warto wiedzieć o tych produktach!
 

Emolientowe odżywki do włosów, czyli jakie?

Emolienty to składniki, które pozwalają poprawić wygląd oraz kondycję pasm. Szczególnie dobre efekty można dzięki nim uzyskać wtedy, gdy są one stosowane jako składowa świadomej strategii pielęgnacyjnej, w której dbamy o równowagę PEH. Do emolientów należą m.in. różnego rodzaju oleje i masła, a także silikony czy alkohole tłuszczowe. Niektóre z tych składników (na przykład oleje) odżywiają włosy i uzupełniają ubytki w strukturze łodygi, inne zaś mają głównie kondycjonujące działanie (na przykład silikony).

Warto pamiętać, że kondycjonujący charakter emolientów wpływa nie tylko na poprawę wyglądu pasm, lecz również czyni je nieco mniej podatnymi na uszkodzenia mechaniczne. Dzieje się tak, ponieważ składniki te tworzą na włosach ochronny film. Co więcej, ma on także właściwości hydrofobowe — zatrzymuję wodę i zapobiega utracie nawilżenia oraz składników odżywczych. Naturalne odżywki emolientowe o bogatych składach znajdziesz na przykład w ofercie marki Anwen, dostępnej na stronie https://sklepanwen.pl/kategoria/odzywki-do-wlosow

Kiedy stosować emolientowe odżywki do włosów?

Jeśli zauważasz, że Twoje włosy są suche, łatwo się puszą, wydają się skołtunione i szorstkie w dotyku, to może być znak, że pora zadbać o wprowadzenie do swojej pielęgnacji włosów odpowiedniej porcji emolientów. Można tego dokonać na wiele sposobów, jednak podstawowym produktem, który powinna mieć w swoim kosmetycznym arsenale każda włosomaniaczka, jest odżywka do włosów o emolientowym składzie. Tego rodzaju produkt możesz stosować przy okazji każdego mycia lub tylko wtedy, kiedy masz wrażenie, że włosom przydałoby się wygładzenie i nieco większy blask. Na częstość stosowania  emolientów w swojej pielęgnacji powinny zwracać uwagę także osoby, które mierzą się z wiecznie przyklapniętymi, pozbawionymi objętości włosami. W tym przypadku winę za nieestetyczny wygląd pasm może ponosić zbyt duża ilość tych składników w stosowanych produktach.

Emolientowe odżywki do włosów w metodzie OMO

Emolientowe odżywki do włosów są powszechnie stosowane w metodzie mycia włosów OMO. Skrót ten odnosi się do kolejności nakładania produktów podczas mycia tą techniką i można go rozwinąć jako „Odżywka, Mycie, Odżywka”. W metodzie OMO produkty o emolientowych składach stosujemy zawsze jako drugie „O”, czyli jako ostatnią z odżywek. Kondycjonujące właściwości tych składników pozawalają „domknąć” pielęgnację i zapobiec utracie nawilżenia.

https://sklepanwen.pl

Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie
ul. gen. Wł. Sikorskiego 23/31,
07-200 Wyszków

ogłasza

Konkurs na stanowisko
PREZESA
ZARZĄDU SPÓŁDZIELNI

Szczegóły konkursu, wymagania wobec kandydatów oraz tryb i termin składania ofert, a także Regulamin prowadzenia konkursu dostępne są na stronie internetowej Spółdzielni (www.smspojnik.pl)

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie

Zitcom
Zitcom