Emolientowe odżywki do włosów — czym są i jak je stosować?

Wydarzenia

Emolientowe odżywki do włosów — czym są i jak je stosować?

24.05.2023
autor: artykuł sponsorowany
Równowaga PEH, czyli protein, emolientów i humektantów, to jeden z filarów świadomej pielęgnacji włosów. Włosomaniaczki cenią ją sobie z wielu powodów. Zadbanie o nią pozwala im cieszyć się pięknymi, lśniącymi włosami, sprawiających wrażenie silnych i zdrowych, od nasady aż po końce. Stosowanie odżywek z emolientami, humektantami i proteinami w składach pozwala znacznie łatwiej zadbać o równowagę PEH — z nimi możesz w każdej chwili dostarczyć włosom tych składników, których akurat im brakuje. W tym artykule przyjrzymy się roli odżywek emolientowych w świadomej pielęgnacji włosów. Sprawdź, co warto wiedzieć o tych produktach!
 

Emolientowe odżywki do włosów, czyli jakie?

Emolienty to składniki, które pozwalają poprawić wygląd oraz kondycję pasm. Szczególnie dobre efekty można dzięki nim uzyskać wtedy, gdy są one stosowane jako składowa świadomej strategii pielęgnacyjnej, w której dbamy o równowagę PEH. Do emolientów należą m.in. różnego rodzaju oleje i masła, a także silikony czy alkohole tłuszczowe. Niektóre z tych składników (na przykład oleje) odżywiają włosy i uzupełniają ubytki w strukturze łodygi, inne zaś mają głównie kondycjonujące działanie (na przykład silikony).

Warto pamiętać, że kondycjonujący charakter emolientów wpływa nie tylko na poprawę wyglądu pasm, lecz również czyni je nieco mniej podatnymi na uszkodzenia mechaniczne. Dzieje się tak, ponieważ składniki te tworzą na włosach ochronny film. Co więcej, ma on także właściwości hydrofobowe — zatrzymuję wodę i zapobiega utracie nawilżenia oraz składników odżywczych. Naturalne odżywki emolientowe o bogatych składach znajdziesz na przykład w ofercie marki Anwen, dostępnej na stronie https://sklepanwen.pl/kategoria/odzywki-do-wlosow

Kiedy stosować emolientowe odżywki do włosów?

Jeśli zauważasz, że Twoje włosy są suche, łatwo się puszą, wydają się skołtunione i szorstkie w dotyku, to może być znak, że pora zadbać o wprowadzenie do swojej pielęgnacji włosów odpowiedniej porcji emolientów. Można tego dokonać na wiele sposobów, jednak podstawowym produktem, który powinna mieć w swoim kosmetycznym arsenale każda włosomaniaczka, jest odżywka do włosów o emolientowym składzie. Tego rodzaju produkt możesz stosować przy okazji każdego mycia lub tylko wtedy, kiedy masz wrażenie, że włosom przydałoby się wygładzenie i nieco większy blask. Na częstość stosowania  emolientów w swojej pielęgnacji powinny zwracać uwagę także osoby, które mierzą się z wiecznie przyklapniętymi, pozbawionymi objętości włosami. W tym przypadku winę za nieestetyczny wygląd pasm może ponosić zbyt duża ilość tych składników w stosowanych produktach.

Emolientowe odżywki do włosów w metodzie OMO

Emolientowe odżywki do włosów są powszechnie stosowane w metodzie mycia włosów OMO. Skrót ten odnosi się do kolejności nakładania produktów podczas mycia tą techniką i można go rozwinąć jako „Odżywka, Mycie, Odżywka”. W metodzie OMO produkty o emolientowych składach stosujemy zawsze jako drugie „O”, czyli jako ostatnią z odżywek. Kondycjonujące właściwości tych składników pozawalają „domknąć” pielęgnację i zapobiec utracie nawilżenia.

https://sklepanwen.pl

Nina Wiśniewska -ados
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
5 powodów, dla których warto reklamować lokalną firmę w wyszukiwarce Google

5 powodów, dla których warto reklamować lokalną firmę w wyszukiwarce Google

Reklamowanie lokalnej firmy w wyszukiwarce Google to ważny krok w budowaniu jej sukcesu. Dzięki temu możesz znacząco zwiększyć widoczność swojej działalności, docierając do klientów w Twojej okolicy. Precyzyjne targetowanie pozwala na efektywne wykorzystanie budżetu, a mierzalne wyniki umożliwiają ciągłą optymalizację kampanii. Dodatkowo, integracja z Google Maps za sprawą wizytówki firmy, która umożliwia zbieranie recenzji klientów buduje zaufanie i reputację Twojej marki. W tym artykule przedstawimy pięć głównych powodów, dla których warto zainwestować w reklamę lokalnej firmy w Google.
zobacz więcej
Burzliwie podczas ustalania pensji starosty

Burzliwie podczas ustalania pensji starosty

Rada powiatu ustaliła, że starosta Marzena Dyl będzie zarabiała 20.130 zł brutto. To maksymalne wynagrodzenie, jakie mogłaby otrzymać, co nie spodobało się części radnych. Grzegorz Nowosielski zauważył, że to radni tych samych ugrupowań, które poprzedniego dnia przyjęły maksymalne stawki wynagrodzenia burmistrza. Doszło do nieprzyjemnej wymiany zdań i padło wiele złośliwości. 
zobacz więcej
Radni zdecydowali, ile zarobi nowy burmistrz

Radni zdecydowali, ile zarobi nowy burmistrz

18.044 zł brutto miesięcznie będzie zarabiał burmistrz Piotr Płochocki. Choć radni przyjęli maksymalne stawki wynagrodzenia, to pensja maksymalna nie będzie, ponieważ Piotrowi Płochockiemu nie przysługuje dodatek stażowy.
zobacz więcej
Pierwsza Komunia Święta w parafii św. Rodziny (FOTO)

Pierwsza Komunia Święta w parafii św. Rodziny (FOTO)

W uroczystość Najświętszej Trójcy 140 trzecioklasistów z parafii św. Rodziny przeżywało Pierwszą Komunię Świętą.
zobacz więcej