Ekopiknik "Złap klimat w Wyszkowie" i koncert Mesajah (FOTO)

Wydarzenia

Ekopiknik "Złap klimat w Wyszkowie" i koncert Mesajah (FOTO)

25.09.2023
autor: Sylwia Bardyszewska
Mimo deszczu, bardzo pogodny i pozytywny był koncert Mesajah na placu Miejskim. Popularną piosenkę „Każdego dnia” usłyszeliśmy na koniec sobotniego ekopikniku „Złap klimat w Wyszkowie”.
 
Wydarzenie „Złap klimat w Wyszkowie” zorganizowane zostało w ramach projektu „Łagodzenie zmian klimatu i adaptacja do ich skutków”, na którego realizację gmina Wyszków pozyskała dofinansowanie z Funduszy Norweskich. Największym przedsięwzięciem jest wymiana w całym mieście oświetlenia na energooszczędne, ale w mieście powstają też nowe tereny zielone, czy parki kieszonkowe. Ważnym elementem programu jest promocja idei, jaką jest ochrona klimatu i przyrody. Stąd organizowane przez gminę konkursy dla mieszkańców i wydarzenia artystyczne.
Piknik „Złap klimat w Wyszkowie” zorganizowany został po raz drugi, ale w tym roku organizatorzy nie mieli szczęścia do pogody. W wyjątkowo ciepłym i słonecznym wrześniu aura spłatała figla akurat w sobotę. Mimo to bardzo szybko rozdano ok. 1.500 sadzonek ogrodowych i kwiatów doniczkowych. Najmłodsi przed deszczem chowali się pod namiotami, gdzie korzystali z warsztatów i konkursów ekologicznych. Można było m.in. wykonać hotele dla owadów, wziąć udział w turnieju planszówkowym czy doświadczeniach związanych z oczyszczaniem wody. Z kolei dorośli odwiedzali stoisko Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, gdzie badano glebę i udzielano cennych porad związanych z uprawą roślin w przydomowych ogródkach.
Wieczorną część artystyczną rozpoczął lokalny duet Highchant & Fabster. Przypomnijmy, że Fabster, producent i raper, jest wyszkowianiem, współzałożycielem dla wielu kultowej już grupy WTM i niezależnego labelu Parter Studio.
Dla Highchanta ważnym wydarzeniem była możliwość wspólnego występu z gwiazdą pikniku, Mesajah. Przypomnijmy, że pochodzący z Wrocławia Manuel Rengifo Diaz znany jest z takich hitów, jak „Każdego dnia”, „Lepsza połowa”, czy nagranego z Kamilem Bednarkiem utworu „Szukając szczęścia”. Te piosenki nuci się po prostu automatycznie, bez względu na to, czy jest się fanem energetycznej, pogodnej muzyki reggae.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość