Baner desktopowy
Baner mobilny
materialy/info/med1/16035.jpg

Wydarzenia

E-recepta - co zmienia w systemie opieki zdrowotnej i jak wpływa na pacjentów?

17.12.2024
autor: Artykuł sponsorowany
Wprowadzenie e-recepty całkowicie zrewolucjonizowało nasze podejście do świadczeń medycznych. Pacjenci mogą teraz skorzystać z porady lekarskiej i rozpocząć skuteczną terapię bez wychodzenia z domu. Jedyne, co trzeba zrobić, to zarejestrować się na dedykowanej platformie medycznej i zamówić e-receptę lub konsultację online.
 
Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, ponieważ daje pacjentom większą swobodę w planowaniu swojego czasu. Dzięki e-receptom nie jesteśmy już uzależnieni od godzin pracy przychodni i kolejek do lekarzy. Pacjenci mogą umówić się na wizytę w dogodnym dla siebie terminie, a po konsultacji otrzymać e-receptę, którą zrealizują w dowolnej aptece, niezależnie od jej lokalizacji. Co jeszcze zyskaliśmy na skutek rozwoju telemedycyny?

Szybki dostęp do lekarza specjalisty

Dla wielu pacjentów w Polsce problemem był utrudniony dostęp do lekarzy specjalistów. W gabinecie lekarskim musiały stawiać się osobiście nawet osoby leczące się na choroby przewlekłe, które potrzebowały jedynie przedłużenia recepty. Obecnie nie jest to już konieczne. E-receptę na wybrane grupy leków możesz otrzymać w trakcie konsultacji lekarskiej online. 
 
Wystarczy, że dokładnie opowiesz lekarzowi o swoich objawach, przedstawisz ostatnie wyniki badań i historię choroby. Lekarz na podstawie tych informacji może wystawić e-receptę, bez konieczności osobistego spotkania. Tego typu rozwiązanie znacząco skraca czas oczekiwania na wizytę i umożliwia kontynuację leczenia bez zbędnych formalności. Telemedycyna eliminuje też bariery geograficzne, umożliwiając pacjentom z mniejszych miejscowości lub osób mających trudności z mobilnością skorzystanie z konsultacji z lekarzem specjalistą. Takie podejście nie tylko zwiększa dostępność opieki zdrowotnej, ale także poprawia jej komfort i efektywność.

E-recepta – wygodne rozwiązanie dla lekarzy

E-recepta to dla lekarzy duże ułatwienie, które pozwala na szybkie i sprawne wystawienie recepty lub jej przedłużenie. Dzięki integracji z systemami do przechowywania danych pacjentów lekarze mają natychmiastowy dostęp do pełnej historii choroby, wyników badań oraz poprzednich zaleceń, co ułatwia postawienie trafnej diagnozy i dobór odpowiedniego leczenia.
 
Systemy te sprawdzają poprawność danych, minimalizując ryzyko pomyłek i zapewniając pacjentom większe bezpieczeństwo. E-recepta pozwala także na łatwe śledzenie realizacji recepty, co daje lekarzowi większą kontrolę nad procesem leczenia. Tego rodzaju rozwiązanie zmniejsza obciążenie administracyjne, oszczędza czas i pozwala lekarzom skupić się na diagnozowaniu i leczeniu pacjentów.
 
Poza e-receptą lekarz możesz też wystawić e-skierowanie i e-zwolnienie L4. Wszystkie te rozwiązania nie tylko ułatwiają pracę lekarzom, ale również zwiększają komfort pacjentów, którzy mogą wygodnie korzystać z różnych form leczenia, kiedy tylko pojawi się taka potrzeba.
 
Artykuł powstał na podstawie źródeł:
Look - Oferta wakacyjna na okulary przeciwsłoneczne
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Długi weekend na Mazowszu!

Długi weekend na Mazowszu!

Rowerem, kajakiem albo pieszo. Mazowsze czeka na turystów. Wielbicieli zamków, skansenów, pałaców, meandrów rzek i tajemniczych lasów.
zobacz więcej
Kryzys? Ośrodki wsparcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych czekają

Kryzys? Ośrodki wsparcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych czekają

To, co nas zainspirowało do tego projektu, to właśnie doświadczenie. Wielu pacjentów mówiło: Kiedy byłem dzieckiem, potrzebowałem pomocy, ale nie było nikogo, kto by tej pomocy udzielił. Dlaczego nie możemy zrobić wszystkiego, żeby zadziałać wcześniej, zidentyfikować problem, zanim on tak nabrzmieje? Stworzyć miejsce, w którym dzieci będą miały szanse uzyskać pomoc odpowiednio wcześnie i nie będą musiały mierzyć się z takimi trudnościami, z jakimi mierzyli się przez lata moi pacjenci? - mówiła dyrektor wyszkowskiego Monaru Jagoda Władoń podczas inauguracji ośrodków wsparcia. Co ważne, z pomocy mogą korzystać nie tylko dzieci i młodzież, ale też ich opiekunowie, nauczyciele oraz osoby doświadczające kryzysu psychicznego.
zobacz więcej
Bezpłatne badania psychiatryczne dzieci i młodzieży

Bezpłatne badania psychiatryczne dzieci i młodzieży

1 lipca rozpoczną się zapisy na bezpłatne porady psychiatry dzieci i młodzieży. Środki pochodzą z programu „Alians przeciw depresji”, na którego realizację Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna pozyskała dofinansowanie z Samorządu Województwa Mazowieckiego. Dzięki tym środkom rozszerzona została także działalność telefonu zaufania.
zobacz więcej
Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie? Poradnik dla właścicieli

Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie? Poradnik dla właścicieli

zobacz więcej
Zitcom
Zitcom
Zitcom