Dziś studniówka, a za 106 dni... (foto)

Wydarzenia

Dziś studniówka, a za 106 dni... (foto)

19.01.2020
autor: Sylwia Bardyszewska
W scenerii hollywodzkiej gali oscarowej podczas studniówki bawili się, 18 stycznia, maturzyści I Liceum Ogólnokształcącego. Norwidziaki bal zorganizowały w hali sportowej swojej szkoły. - Zostawcie tu wiele dobrych emocji, bo za trzy miesiące w tej samej sali będziecie zdawać maturę - życzyła dyrektor Dorota Piotrowicz. 
 
Liceum Norwida dumne jest ze swojej 105-letniej tradycji. Maturzyści przez kilkadziesiąt lat studniówki rozpoczynali polonezem „Pożegnanie ojczyzny” Kleofasa Ogińskiego. Od kiedy na ekrany wszedł „Pan Tadeusz” w reżyserii Andrzeja Wajdy, czyli od 20 lat, tańczą do muzyki Wojciecha Kilara.
Tegorocznego poloneza dyrektor Dorota Piotrowicz poprowadziła z przewodniczącym samorządu szkolnego Kajetanem Deptą, a wicedyrektor Wojciech Chaciński - z Sandrą Korytkowską. Za przygotowanie układu maturzyści podziękowali Małgorzacie Łysik i Zofii Bernatowicz.
Jak zauważyła dyrektor Piotrowicz, studniówka to symboliczne zakończenie pewnego etapu w życiu młodzieży. To czas, kiedy przygotowują się do egzaminów dojrzałości, wybierają dalszą drogę życia; czas kiedy, z nadzieją patrzy się w przyszłość, ale i czas podziękowań za to, co wydarzyło się w ostatnich latach.
- Do matury zostało dokładnie jeszcze 106 dni. Te 6 poświęćcie na odpoczynek, a 100 dni na ciężką, solidną pracę przed maturą. Życzę, by nauka nie była dla was ciężarem, trudem, aby przyniosła satysfakcję, byście bez stresu podeszli do egzaminu – do maturzystów zwróciła się dyrektor szkoły. - Życzę jak najlepszych wyników maturalnych, żeby były przepustką na wymarzone studia. Żebyśmy w czerwcu mogli wręczyć wam Oskary - nawiązując do scenerii dzisiejszego balu – w postaci najlepszych świadectw maturalnych. Bawcie się świetnie, zostawcie tu wiele dobrych emocji, bo za 3 miesiące w tej samej sali będziecie zdawać maturę.
Doskonałych wyników maturalnych życzył również starosta Jerzy Żukowski. - Wszyscy pamiętacie dzień, w którym stanęliście w murach tego szacownego liceum. Mam nadzieję, że wasze plany i marzenia spełniły się chociaż w części. Jeśli nie, to pamiętajcie, że to dopiero początek waszej drogi przez życie - dodał.
Szymon Depta, w imieniu rodziców, podziękował dyrekcji szkoły, nauczycielom i wychowawcom nie tylko za przekazywanie uczniom wiedzy, ale też za ciepło, wyrozumiałość i stwarzanie w szkole rodzinnej atmosfery.
O zawiązanych przyjaźniach i głębszych uczuciach - być może na całe życie - mówił maturzysta Kajetan Depta. - Myślę, że większość z nas zmieniła się na lepsze - podkreślił. - Nie byłoby to możliwe bez wkładu naszych nauczycieli. Żadne cytaty nie opiszą, jaką radość i ulgę czuję w tym momencie. Zakończę więc prostymi słowami: dziękuję, że jesteście.
Trzy lata w liceum, jak zauważyli prowadzący część oficjalną Weronika Zglecz i Szymon Andrzejewski, minęły bardzo szybko. -  Dziś chcemy podziękować wszystkim, którzy poświęcali swój czas i wysiłek na edukowanie i wychowywanie nas - zwrócili się do nauczycieli. - Towarzyszyliście nam każdego dnia, byliście świadkami naszych sukcesów, ale i porażek. Doceniamy trud, jaki włożyliście w nasze nauczanie. Pragniemy gorąco podziękować za przekazaną wiedzę, za waszą wyrozumiałość i cierpliwość. Wiemy, że nie jesteśmy idealni, dziś mamy okazję, by przeprosić za wszelkie niedociągnięcia z naszej strony, za nasze przewinienia, kłopoty, których nieumyślnie przysporzyliśmy.
Szczególne podziękowania maturzyści skierowali, oczywiście, do wychowawców: Grażyny Piotrowicz (klasa 3A), Beaty Ziembowskiej (klasa 3B), Agnieszki Jezierskiej (klasa 3C), Janusza Kosińskiego (klasa 3D), Patrycji Ogrodzińskiej (klasa 3E) i Katarzyny Mielcarz (klasa 3F).
Gorąco podziękowali również rodzicom: - Za wszystko, co dla nas robicie. Za życie, miłość i wsparcie w trudnych chwilach.
Część oficjalna studniówki rozpoczęła się polonezem, a zakończyła walcem wiedeńskim La petite mort, którego zatańczyli: Tymoteusz Chwiejczak i Zuzanna Kilen, Kamil Prus i Julia Antoniak, Jakub Wronkowski i Oliwia Juszczyńska, Szymon Karp i Jowita Krawczyk, Jakub Mastela i Julia Majewska, Kajetan Depta i Sandra Heronimek, Maciej Stasiak i Olga Pieńczuk oraz Dawid Ponichtera i Weronika Chodkowska. Do występu przygotowywali się przez kilka miesięcy pod okiem koleżanki, maturzystki Oliwii Bali.
Maturzyści, którzy tego wieczoru zamienili się piękne i szykowne gwiazdy kina, bawili się do białego rana.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Nie tylko zabawa, ale i pamiątka – dlaczego koszulki na wieczór kawalerski podbijają rynek?

Nie tylko zabawa, ale i pamiątka – dlaczego koszulki na wieczór kawalerski podbijają rynek?

W dynamicznie zmieniającym się świecie mody i tradycji, jedna rzecz pozostaje niezmienna: pragnienie, by ważne momenty w naszym życiu były wyjątkowe i niezapomniane. Wieczory kawalerskie, te ostatnie chwile „wolności” przed ślubem, stają się coraz bardziej personalizowane, a w centrum tych niezapomnianych wydarzeń coraz częściej pojawiają się koszulki na wieczór kawalerski. Dlaczego te pozornie proste elementy garderoby zyskały tak ogromną popularność? Jak wpływają na współczesne obchody wieczorów kawalerskich?
zobacz więcej
Nagrody Starosty Powiatu Wyszkowskiego (FOTO)

Nagrody Starosty Powiatu Wyszkowskiego (FOTO)

Artyści, sportowcy, społecznicy, przedsiębiorcy wypełnili salę widowiskową WOK „Hutnik” podczas gali wręczenia Nagród Starosty Powiatu Wyszkowskiego za rozwój i promocję powiatu w roku 2023. Nagrody główne powędrowały do: Jerzego Sitka, Barbary Pędzich-Ciach, UKS Olimp Wyszków, Stowarzyszenia „Wspólna Przyszłość” oraz Urszuli Popławskiej - Gospodarstwo Edukacyjne Cuda i Wianki w Kicinach.
zobacz więcej
Jak głosować w wyborach samorządowych?

Jak głosować w wyborach samorządowych?

zobacz więcej
Ciekawe spotkanie ze Zbigniewem Janasem (FOTO)

Ciekawe spotkanie ze Zbigniewem Janasem (FOTO)

Bardzo interesujące, prawie dwugodzinne spotkanie autorskie ze Zbigniewem Janasem – działaczem opozycyjnym z czasów PRL, politykiem, posłem na Sejm czterech kadencji, świetnym gawędziarzem - połączone z promocją jego książki „Spotkania. Każde pozostawia ślad” - odbyło się w poniedziałek 25 marca w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie. Spotkanie prowadził Karol Pękul.
zobacz więcej