Dzierżawa działki przy Prostej

Wydarzenia

Dzierżawa działki przy Prostej

06.06.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Radni miejscy na majowej sesji zdecydowali o wydzierżawieniu przez gminę na 10 lat działki o powierzchni 1.448 m kw., położonej przy ul. Prostej (kilka lat temu był to teren PWiK, obok wjazdu na targowisko – po lewej stronie). Ma tam być centrum rekreacji dla planowanego bloku i już istniejących.
- Jeden z przedsiębiorców wystąpił do nas o wydzierżawienie części nieruchomości stanowiących własność Gminy Wyszków – poinformowała naczelnik Iwona Kozon. – Powierzchnia to 1.448 kw., celem zorganizowania miejsc rekreacji dla osiedla, które on wybuduje, ale także dla bloków sąsiednich. Roczny czynsz dzierżawny netto wyniesie 12.240 zł.
- Tam są usytuowane garaże. Czy będzie swobodny dostęp? – spytał Piotr Turek. – I czy nie będzie tam brakowało miejsc parkingowych, czy nie będzie za ciasno? 
- Tak, jest zostawiony pas wyjazdowy 5 m. My parkingów nie wydzierżawiamy, te miejsca muszą pozostać – odpowiedziała naczelnik. 
- To jest gminna działka, ktoś chce ją wydzierżawić – do dyskusji włączył się burmistrz. – To, że ktoś stawia samochody na gminnym terenie, nie oznacza, że jest to jego parking. Bo za chwilę jakieś osiedle będzie chciało stawiać samochody na gminnym parkingu przed urzędem.
- Dziwię się intencjom tego biznesmena. Bo jeśli się buduje mieszkania, to się je szybko sprzedaje i wychodzi – uznał Andrzej Piątek. – Podejrzewam, że za 3 lata on, wykorzystując możliwości, przekaże to, poddzierżawi, wspólnocie mieszkaniowej i będziemy mieć z kim innym do czynienia. 
- Poddzierżawa wymaga zgody właściciela nieruchomości – tłumaczyła Iwona Kozon. 
12 na 16 radnych zagłosowało za wydzierżawieniem omawianej działki.
SPECTRUM kopia
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość