Dzięki świadkowi zatrzymano pijanego kierowcę

Wydarzenia

Dzięki świadkowi zatrzymano pijanego kierowcę

26.08.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Po raz kolejny sygnał od świadka pozwolił na szybkie zatrzymanie pijanego kierowcy. 45-latek miał w organizmie prawie 2,5 promila.
 
We wtorek 25 sierpnia o godz. 11.35 w Brańszczyku w ręce mundurowych wpadł 45-letni pijany kierowca volkswagena. Jego sposób jazdy zwrócił uwagę innego uczestnika ruchu, który zdecydował się powiadomić policję. Na szczęście, bo mieszkaniec gminy Brańszczyk w wydychanym powietrzu miał blisko 2,5 promila alkoholu.
- Osobie, która powiadomiła policjantów o swoich podejrzeniach, serdecznie gratulujemy obywatelskiej postawy - dodaje rzecznik wyszkowskiej policji kom. Damian Wroczyński. - Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy może przyczynić się do tego, że na naszych drogach będzie mniej wypadków. Zdecydowana reakcja i uniemożliwienie kierowania pojazdem przez osobę nietrzeźwą może przecież zapobiec tragedii.
Każdy, nawet anonimowo, pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę policji, która sprawdza każdy sygnał.
SPECTRUM kopia
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość