Dziecko zadzwoniło na policję: „Tata bije mamę”

Wydarzenia

Dziecko zadzwoniło na policję: „Tata bije mamę”

09.05.2024
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Podczas kolejnej awantury w domu przerażone dziecko zadzwoniło na policję. „Tata bije mamę” - usłyszał oficer dyżurny. Sprawca przemocy został zatrzymany i decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.
 
Zdarzenie miało miejsce kilka dni temu, z samego rana. Na miejsce awantury, do jednego z mieszkań na terenie Wyszkowa, natychmiast został wysłany patrol interwencyjny oraz załoga karetki pogotowia. Funkcjonariusze zastali tam młodą kobietę, która z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Podczas rozmowy z pokrzywdzoną okazało się, że to nie jest pierwszy raz, kiedy została pobita przez męża. Od dłuższego czasu miał znęcać się nad nią zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Kobieta znosiła wyzwiska, groźby i bicie.
Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i trafił do policyjnego aresztu, następnie usłyszał zarzuty pobicia i znęcania się nad osobą najbliższą. Sąd aresztował go na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia.
- Znęcanie się i poniżanie to tajemnica wielu rodzin. Apelujemy, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły się mówić o swojej sytuacji. Istnieją prawne rozwiązania pomagające przerwać taki proceder. W komendach zawsze dyżurują policjanci gotowi nieść pomoc ofiarom przemocy domowej - dodaje rzeczniczka policji mł. asp. Wioleta Szymanik. - Apel kierujemy również do osób, które są świadkami przemocy. Najczęściej są to sąsiedzi lub rodzina. Osoby te informując o przemocy, swoją postawą dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym.
Nina Wiśniewska -ados
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość