Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przechodzi na emeryturę (FOTO)

Wydarzenia

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przechodzi na emeryturę (FOTO)

28.09.2023
autor: fot. Starostwo Powiatowe
Śmiało mogę powiedzieć, że jestem szczęściarą - tymi słowami swoją 24-letnią pracę podsumowała odchodząca na emeryturę dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Krystyna Kurowska.
 
Krystyna Kurowska pełniła funkcję dyrektora PCPR w latach 1999-2004 oraz 2007-2023. Za owocną współpracę samorządowcy podziękowali jej w środę 27 września na sesji rady powiatu. Był to jednocześnie ostatni dzień pracy przyszłej emerytki. - Pracowała pani z niejedną radą, niejednym starostą. Przyszło mi dziękować pani za wszystkie lata pracy, za zaangażowanie, za oddanie, za lojalność, za całokształt pracy zawodowej na rzecz społeczności powiatu wyszkowskiego. Życzenia i podziękowania składam w imieniu całej rady powiatu, zarządu, pracowników starostwa - do Krystyny Kurowskiej zwróciła się przewodnicząca rady Ewa Bartosiewicz.
- W okresie mojej 24-letniej działalności udało się na terenie powiatu utworzyć nowe placówki, takie jak PCPR, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy, dwie placówki opiekuńczo-wychowawcze dla dzieci, Ośrodek Interwencji Kryzysowej, poradnictwo specjalistyczne. Moim oczkiem w głowie są zawodowe rodziny zastępcze - wyliczała Krystyna Kurowska. - Wszystko było możliwe dzięki państwa ogromnemu zaangażowaniu i wsparciu oraz moich oddanych, lojalnych i rzetelnych pracowników, wiodących organizacji pozarządowych i kierowniczej kadry placówek działających w obszarze pomocy społecznej. Na każdym kroku czułam, że państwo jesteście z nami. Zostawiam PCPR w dobrym stanie organizacyjnym, kadrowym i lokalowym. Śmiało mogę powiedzieć, że jestem szczęściarą. Dane mi było kreować politykę społeczną w powiecie wyszkowskim, współpracować ze wspaniałymi osobami, mieć dobrych i wyrozumiałych pracodawców. Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się przeze mnie czymś dotknięci albo obrażeni.
- Muszę się przyznać, że to, co wydawało się oczywiste, czyli przejście na emeryturę, zasłużony odpoczynek jest dla mnie niesamowicie trudne. Mam nadzieję, że wesołe jest życie staruszka - z uśmiechem dodała przyszła emerytka.
 
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Srebrny jubileusz Powiatu Wyszkowskiego (FOTO)

Srebrny jubileusz Powiatu Wyszkowskiego (FOTO)

25 lat temu, 10 listopada 1998 r., wybrane zostały władze nowo utworzonego Powiatu Wyszkowskiego. Przewodniczącym rady powiatu został wójt gminy Rząśnik Jan Kozon, starostą 39-letni lekarz weterynarii z Długosiodła Stanisław Jastrzębski.
zobacz więcej
Świadectwo energetyczne a rynek nieruchomości: Jak wpływa na decyzje nabywców?

Świadectwo energetyczne a rynek nieruchomości: Jak wpływa na decyzje nabywców?

W dzisiejszym dynamicznym rynku nieruchomości, świadectwo energetyczne stało się nieodłącznym elementem procesu zakupu. To istotne narzędzie, które dostarcza nabywcom informacji o efektywności energetycznej budynku. Przyjrzyjmy się, jakie konkretnie czynniki sprawiają, że to dokument ma tak istotny wpływ na decyzje nabywców.
zobacz więcej
Szlafroki męskie: Co każdy mężczyzna powinien wiedzieć!

Szlafroki męskie: Co każdy mężczyzna powinien wiedzieć!

Zanim zaczniemy mówić o nowoczesnych szlafrokach męskich, warto wrócić w czasie i spojrzeć, skąd w ogóle się wzięły. Czy wiedziałeś, że pierwotnie szlafrok miał swoje korzenie w Japonii i bywał nazywany kimono? Tak, dobrze słyszysz! Później, na przełomie wieków, kiedy szlafrok zawitał do Europy, stał się czymś w rodzaju smokingu do noszenia w domu.
zobacz więcej
Ekskluzywne oświetlenie lustra w łazience

Ekskluzywne oświetlenie lustra w łazience

Łazienka w dzisiejszych czasach nie jest tylko wnętrzem funkcjonalnym, ale także designerskim. Podczas aranżacji tego typu pomieszczeń coraz więcej ozdób przykłada szczególną uwagę do ich wyglądu i ogólnej prezencji. By móc cieszyć się z designu zaaranżowanych łazienek, kwestią priorytetową jest wybór właściwych modeli lamp do oświetlenia lustra. Które warianty będą najbardziej ekskluzywne? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.
zobacz więcej