Dwójka zaprosiła przyszłych uczniów (foto)

Wydarzenia

Dwójka zaprosiła przyszłych uczniów (foto)

09.03.2020
autor: Katarzyna Zacharska
Dzień otwarty dla rodziców i dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie I, w czwartek 5 marca zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 2. Chciała pokazać dzieciom, jak placówka wygląda od wewnątrz, co w niej jest ciekawego i w jaki sposób można zagospodarować tu swój czas.
 
Zaangażowani w organizację dnia otwartego w szkole nauczyciele oraz uczniowie kilku klas swoim gościom mieli do zaproponowania wiele ciekawych zajęć. Spotkanie rozpoczęła wicedyrektor szkoły Katarzyna Zacharska, która serdecznie przywitała przybyłych gości. Na początek dzieci obejrzały prezentację o szkole, którą przygotowała pani Elżbieta Matak.
Następnie pod opieką koleżanek i kolegów z klasy III dzieci ruszyły na zajęcia przygotowane przez nauczycieli i uczniów. Uczniowie klasy III c pod kierunkiem p. Ewy Mielczarczyk przygotowali i przeprowadzili zajęcia „Doświadczenia dla małego i dużego”. Podczas tych zajęć wspólnie z młodszymi kolegami i koleżankami przeprowadzali różne eksperymenty. Największym powodzeniem cieszyły się doświadczenia: „Wybuch wulkanu” oraz „Wykrywamy tlen”. Przedstawienie teatralne pt. „Dwunastu braci” przygotowała pani Hanna Ambroziak z klasą III b. Na zabawy ruchowe zaprosiła p. Bożena Wyrzykowska wraz z trenerem piłki nożnej. Dzieci bawiły się wspólnie podczas zabaw integracyjnych, ale także rywalizowały, wykonując celne strzały do bramki. Dziewczynki z klasy III a pokazały piękny układ taneczny, który przygotowała pani Bożena Wyrzykowska. Tego dnia przedszkolaki brały też udział w zajęciach plastycznych, podczas których samodzielnie malowały przecudnej urody zajączki z gipsu, przygotowane przez panią Edytę Brejnak. Mogły zapoznać się z procesem powstania gipsowego zajączka „od gipsu do gotowego produktu”. Wszystkie dzieci pracowały w skupieniu, by jak najpiękniej pomalować swojego zajączka, a nie było to łatwe zadanie, by dopracować każdy szczegół. Po skończonej pracy dzieci podziwiały efekt swojej pracy, a każdy przedszkolak zabrał swojego zajączka na pamiątkę.
Pobyt małych gości wraz z rodzicami dostarczył wszystkim wielu miłych emocji. Szkoła Podstawowa nr 2 to szkoła, która ma do zaproponowania szereg dodatkowych zajęć pozalekcyjnych prowadzonych przez uczących tu nauczycieli, opiekę pedagoga i psychologa. Uczniowie uczestniczą w wielu projektach oraz programach edukacyjnych. Jej atutem jest niewątpliwie niewielki obiekt, który stwarza warunki do indywidualnego podejścia do ucznia. Szkoła zapewnia świetlicę czynną w godz. 7.00 – 16.30, pracownie specjalistyczne, salę gimnastyczną, wielofunkcyjne boiska oraz obszerny plac zabaw.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość