Baner główny
Baner mobilny
materialy/info/med1/9108.jpg

Wydarzenia

Dwaj wyszkowianie przed 30-tką na liście Forbesa

13.10.2020
autor: Katarzyna Dobrowolska, PR & Marketing Manager
Co roku magazyn „Forbes” publikuje listę „30 przed 30”, na której wyróżnia najbardziej przedsiębiorczych młodych ludzi, którzy jeszcze przed 30-tką zdążyli odnieść sukces i wyróżnili się na polskiej arenie biznesowej. W tegorocznym podsumowaniu znaleźli się dwaj pochodzący z Wyszkowa przedsiębiorcy - Radosław Kulesza oraz Dawid Leśniakiewicz.
 
Od szkolnej ławki do wspólnego biznesu
Radosław Kulesza i Dawid Leśniakiewicz, absolwenci Politechniki Warszawskiej na wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych, swoją edukację rozpoczęli w Szkole Podstawowej nr 5 w Wyszkowie, a następnie razem uczęszczali do I Liceum Ogólnokształcącego w Wyszkowie. Jeszcze w trakcie studiów pojawił się pomysł stworzenia szkoły, w której programowania będą mogli uczyć się najmłodsi.
I tak w 2015 roku Radosław Kulesza, Dawid Leśniakiewicz oraz ich dwaj przyjaciele ze studiów - Sebastian Langa oraz Piotr Pełka otworzyli szkołę kodowania dla dzieci i młodzieży „Giganci Programowania”. Placówka prowadzi zajęcia dla uczniów w wieku od 7 do 19 lat, w której dzieci od najmłodszych lat odkrywają tajniki programowania poprzez zabawę, a starsi poznają zaawansowane języki i środowiska programistyczne.
 
Początki działalności
„Giganci Programowania” swój start mieli w Warszawie, gdzie w pierwszych kursach wzięło udział około 60 uczniów. Kolejne lata to kolejne kursy, coraz więcej uczniów, ekspansja do innych miast w Polsce oraz uruchomienie i rozwój sieci franczyzowej.
Obecnie jest to największa i najszybciej rozwijająca się tego rodzaju placówka w Polsce. - Nawet w tym roku, mimo trudnej sytuacji, pojawiło się kilka nowych lokalizacji własnych oraz franczyzowych. Udało się to osiągnąć dzięki opracowaniu i wdrożeniu strategii, która pomogła nam nie tylko utrzymać się na rynku, ale wciąż się rozwijać - podkreśla Radosław Kulesza.
- Firma, pod marką Coding Giants, swoje oddziały posiada także za granicą - w Barcelonie oraz na Słowacji. Trwają także rozmowy z zainteresowanymi osobami, które chcą otworzyć placówkę w swoim kraju, m.in. w Chorwacji - mówi Kulesza.

„30 przed 30” Forbesa w 2020 roku
Warto zaznaczyć, że tegoroczny ranking uwzględnia nie tylko najlepiej rozwijających się młodych przedsiębiorców, ale także tych, którzy, mimo panującej pandemii, potrafili dostrzec i wykorzystać obecne trendy do jeszcze większego rozwoju. Tak właśnie stało się w przypadku Kuleszy, Leśniakiewicza i wspólników, którzy sprawnie poradzili sobie z przejściem z zajęć stacjonarnych na tryb online i na stałe dodali też kursy zdalne do swojej oferty.
- Od pewnego czasu już planowaliśmy uruchomienie zajęć w trybie online, ponieważ otrzymywaliśmy wiele zapytań od osób z małych miejscowości, w których nie posiadaliśmy placówek, a także od Polaków mieszkających za granicą, którzy chcieliby zapisać dzieci na nasze zajęcia, ale z powodów logistycznych nie było to możliwe - wspomina Dawid Leśniakiewicz, współwłaściciel Gigantów Programowania. 
- Wybuch pandemii przyspieszył wprowadzenie tego planu w życie, co okazało się trafionym posunięciem. Przez czas lockdownu wszystkie zajęcia prowadziliśmy w trybie online i sporo uczniów, wcześniej uczących się stacjonarnie, zdecydowało się na kontynuację nauki właśnie w formie zdalnej - dodaje.
 
Kolejne projekty 
Nauka programowania, choć stanowi rdzeń biznesu, nie jest jedynym projektem edukacyjnym wspólników. Wraz z początkiem tego roku szkolnego wystartowali „Giganci Edukacji”, czyli kursy przygotowujące do egzaminów z matematyki. Projekt w przyszłości ma być rozwijany o nauczanie innych przedmiotów ścisłych.
Katarzyna Dobrowolska, PR & Marketing Manager
WOK Hutnik - Koncert szantowy
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość