Dwa groźne wypadki (foto)

Wydarzenia

Dwa groźne wypadki (foto)

27.07.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Do dwóch groźnych wypadków doszło w weekend na drogach krajowych w okolicy Wyszkowa.
 
W sobotę 25 lipca ok. godz. 11 trasa S-8 w rejonie węzła Skuszew była całkowicie zablokowana w kierunku Białegostoku po wypadku motocyklisty. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, wynika, że 62-letnia kierująca golfem, zmieniając pas ruchu z prawego na lewy, nie upewniła się co do możliwości wykonania prawidłowego manewru i zajechała drogę jadącemu w tym samym kierunku 30-letniemu motocykliście. Kierujący jednośladem, unikając zderzenia z samochodem, odbił, uderzając w bariery energochłonne, między które upadł. Ponieważ nie doszło do zderzenie pojazdów, a kierująca golfem nie zauważyła wypadku motocyklisty, pojechała do domu. Policjanci szybko dotarli jednak do mieszkanki powiatu wyszkowskiego.
Ranny motocyklista, 30-letni mieszkaniec Podlasia, został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Warszawie.
Spore utrudnienia wystąpiły również w niedzielę rano (ok. godz. 6.20) po wypadku, do którego doszło w Wielęcinie, na trasie K-62 między Wyszkowem a Serockiem. Czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe: VW i renault. Policja wstępnie ustaliła, że jadący volkswagenem w kierunku Serocka 55-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego zjechał na przeciwległy pas ruchu, którym w stronę Wyszkowa podróżowali mieszkańcy powiatu płońskiego. Do szpitala trafiło sześć osób, wszyscy podróżujący pojazdami, w tym 4-letnie dziecko. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń zagrażających życiu.

Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość