Doniczki szkółkarskie – nowe trendy

Wydarzenia

Doniczki szkółkarskie – nowe trendy

04.06.2018
autor: Red.
Zdawałoby się, że moda dotyka wyłącznie tych aspektów ludzkiego życia, które wiążą się ze stylem ubierania się czy spędzania wolnego czasu. Jak się okazuje, promowanie pewnych stylów zachowań może odbijać się niekiedy dość szerokim echem – i generować trendy tam, gdzie można by było najmniej się ich spodziewać. Ludzie zajmujący się masową hodowlą roślin mają od pewnego czasu okazję, by korzystać z zupełnie nowatorskich rozwiązań – które zyskały rację bytu dzięki propagowanej od pewnego czasu modzie na zdrowy, zgodny z naturą styl życia.

Doniczki szkółkarskie w wersji eko

Czy doniczki szkółkarskie kojarzą ci się głównie z plastikowymi pojemnikami? Słusznie, ale nie przywiązuj się zanadto do tej wizji – według wizji roztaczanych przez producentów idących z duchem czasu, nie warto przywiązywać się do myśli, że to główna propozycja, z której warto skorzystać.

Popularny termin biodegradacji skłonił producentów siatek foliowych do tworzenia reklamówek ze specjalnych tworzyw, które po pewnym czasie samoistnie zaczną rozpadać się na kawałki. Ten sam pomysł wykorzystano w branży ogrodniczej, projektując biodegradowalne doniczki szkółkarskie. Są one sporządzone z masy papierowej (wzmocnionej nieco pewną ilością torfu) – i w oczywisty sposób nadają się do jednorazowego użytku. Wśród przewidywanych zalet tego projektu to przede wszystkim praktyczność: polegająca na tym, że opakowanej w ten sposób rośliny nie trzeba wydobywać z doniczki. Otuloną taką doniczką bryłę korzeniową wystarczy umieścić bezpośrednio w ogrodowym gruncie – i można zapomnieć już o istnieniu doniczki. W miarę upływu czasu papierowa warstwa będzie się powoli rozkładać – więc pojemnik:

  • nie zaśmieci planety,
  • nie przeszkodzi w rozwoju rośliny, którą do niedawna chronił.

Pokrewnym pomysłem są doniczki wykonane z celulozy i domieszki torfu – na początku swojej historii mają wystarczająco sztywne ścianki, by stanowić stabilny pojemnik, ale jednocześnie odpowiednio elastyczne, by sadzenie roślin mogła przeprowadzać automatyczna doniczkarka. Pod kątem tych właściwości oraz ceny są świetną ekologiczną alternatywą dla doniczek plastikowych. Trzeba tylko pamiętać o ich biodegradowalności – o tym, że zaczną ten proces już po 5 miesiącach.

Jesteś pracującym profesjonalistą – dlatego powinien być dla ciebie bardzo ważny. Klienci i potencjalni klienci chcą, abyś wyglądał profesjonalnie pod każdym względem, od sposobu, w jaki się nosisz, po sposób ubierania się do akcesoriów, z których korzystasz. Wejście na spotkanie z tasującymi wszędzie gazetami sprawia wrażenie zdezorganizowanego. Kiedy wchodzisz z uchwytem na dokumenty wykonanym ze szlachetnej skóry, sam uchwyt wygląda tak dobrze, że pozwala innym w pokoju wiedzieć, że jesteś dumny ze swojej roli i pracy.

Artykuł powstał we współpracy z FORMPLAST.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość