DOM: najnowszy spektakl rewii "Sylaba" (FOTO)

Wydarzenia

DOM: najnowszy spektakl rewii "Sylaba" (FOTO)

26.09.2023
autor: Sylwia Bardyszewska
Dom - słowo niby proste, a tak wieloznaczne stało się motywem przewodnim najnowszego spektaklu Rewii Dziecięcej Sylaba. Za pomocą tańca dziewczęta wyraziły cały wachlarz emocji, które towarzyszą nam, gdy myślimy o swoim domu - świadku wielu chwil szczęścia, ale i łez, miejscu, które nas definiuje, nawet kiedy jesteśmy bardzo daleko.
 
Mówiąc dom, widzimy mury, czujemy charakterystyczny zapach, przywołujemy rodzinne relacje. Dla wielu dom oznacza bezpieczną przystań, własne miejsce na ziemi. Ale dom to też odpowiedzialność, ojczyzna, czy wspólnota; to także wartość, o którą czasami trzeba po prostu walczyć. A dla tancerzy domem jest przecież scena.
Wiele z tych emocji „Sylaba” pokazuje w swoim najnowszym, bardzo oryginalnym tanecznym widowisku. To historia o tworzącej się wspólnocie, euforii i szczęściu, ale też zagrożeniu, burzy, która mija dzięki pomocnej dłoni, by człowiek mógł odnaleźć spokój i ukojenie. Spektakl DOM to również oryginalne układy taneczne, zachwycające pokazy akrobatyczne i kunszt młodych tancerek.
I tu warto wrócić do motywu przewodniego spektaklu, bo młode wykonawczynie prędzej czy później wyfruną z rodzinnych domów, by rozpostrzeć skrzydła w dorosłym życiu. Dom rodzinny pozostanie w nich jednak już na zawsze. Każdy człowiek nosi przecież w sobie historię swojego domu, jego relacje, doświadczenia, emocje i uczucia.
Tymczasem z „Sylabą”, poniekąd również swoim domem, podczas uroczystej premiery pożegnały się Dominika Puchta i Maja Zglec. Na dziewczęta już czeka prężnie działająca grupa sylabowych emerytek.
 
W spektaklu DOM rewia wystąpiła w składzie: Nikola Abramczyk, Weronika Apelska, Karolina Brejnak, Karolina Bylak, Antonina Czajka, Maria Czyż, Anna Gajdek, Ada Jezierska, Wiktoria Królikowska, Amelia Kukwa, Agnieszka Kurowska, Joanna Łachacka, Martyna Łyszkowska, Alicja Oleksiak, Ada Pieńkowska, Zuzanna Pieńkowska, Natalia Rakowiecka, Kornelia Romanowska, Pola Skwara, Kaja Stworzyjanek, Weronika Świadkowska, Oliwia Tolak, Joanna Topolewska, Natalia Wielgolewska, Zofia Wielgolewska, Alicja Wiśniewska, Gabriela Zdziarstek, Lena Zemło, Gabriela Ziętara.
Realizatorzy spektaklu
kostiumy: Irena Zdunek, Katarzyna Janus, Aleksandra Perzyna
rekwizyty: Adam Janus, Katarzyna Janus, Paweł Łyszkowski, Norbert Gmurowski
światło: Dawid Bartnicki, Adam Janus
dźwięk: Piotr Semczuk, Grzegorz Guła
grafiki wydarzenia: Sebastian Murza
multimedia: Pro4media, Adam i Katarzyna Janus
stagehands: Aleksandra Perzyna, Sandra Korytkowska
choreografia: Katarzyna Janus
scenariusz i reżyseria: Katarzyna Janus
 
Partnerem wydarzenia DOM jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.
 
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wyszkowskie obchody Święta Niepodległości (FOTO)

Wyszkowskie obchody Święta Niepodległości (FOTO)

Wielu wyszkowian, mnóstwo pocztów sztandarowych zebrało się 11 listopada na terenie sanktuarium św. Idziego, by wspólnie świętować 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. - Drodzy wyszkowianie, świętujmy dziś naszą polskość wspólnie, radośnie, dumnie, z wzajemną życzliwością, z refleksją nad naszą narodową historią i tożsamością. Bądźmy dobrymi Polakami, bo kto Ojczyźnie służy, służy sam sobie - do zgromadzonych zwrócił się burmistrz Grzegorz Nowosielski.
zobacz więcej
Dlaczego kierowcy nie powinni zapominać o wymianie akumulatora?

Dlaczego kierowcy nie powinni zapominać o wymianie akumulatora?

Chyba każdy kierowca wie o tym, że akumulator w samochodzie jest odpowiedzialny za dostarczenie energii niezbędnej do uruchomienia silnika. Jeśli akumulator jest słaby lub uszkodzony, może nie być w stanie dostarczyć wystarczającej mocy do rozruchu, co może skutkować niemożnością uruchomienia pojazdu. W tym artykule dowiesz się tego, kiedy wymienić akumulator na nowy i jakie mogą być sygnały, wskazujące na tę konieczność.
[obraz_1]
zobacz więcej
Ekskluzywne oświetlenie lustra w łazience

Ekskluzywne oświetlenie lustra w łazience

Łazienka w dzisiejszych czasach nie jest tylko wnętrzem funkcjonalnym, ale także designerskim. Podczas aranżacji tego typu pomieszczeń coraz więcej ozdób przykłada szczególną uwagę do ich wyglądu i ogólnej prezencji. By móc cieszyć się z designu zaaranżowanych łazienek, kwestią priorytetową jest wybór właściwych modeli lamp do oświetlenia lustra. Które warianty będą najbardziej ekskluzywne? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.
zobacz więcej
Syn po wyjściu z więzienia znów zgotował ojcu piekło

Syn po wyjściu z więzienia znów zgotował ojcu piekło

47-letni mieszkaniec gminy Zabrodzie ponownie trafił do więzienia za znęcanie się nad swoim 82-letnim ojcem!
zobacz więcej