Do domu pod Wyszkowem włamał się… na oczach policjantów (FOTO)

Wydarzenia

Do domu pod Wyszkowem włamał się… na oczach policjantów (FOTO)

12.01.2023
autor: opr. Sylwia Bardyszewska, fot. KRP VII Praga Południe
46-letni mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku włamania do domu w okolicach Wyszkowa. Akcja stołecznej policji nie była przypadkowa. - Zanim doszło do dynamicznego zatrzymania sprawcy na gorącym uczynku, policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu wykonali żmudną, skrupulatną pracę operacyjną. Krok po kroku zdobywane i weryfikowane informacje, kolejne ustalenia, długie obserwacje… - mówi podinsp. Joanna Węgrzyniak z Komendy Rejonowej Policji Praga Południe.
 
46-latek miał wyjątkowego pecha, bo włamania i kradzieży dokonał tuż pod okiem obserwujących go policjantów. - Policjanci pionu operacyjnego z wydziału mienia na bieżąco pozyskują informacje, które mogą przyczynić się do ustalenia sprawców przestępstw, czy też rozpracowania działalności przestępczej kolejnych podejrzanych. Zanim jednak takie informacje zostaną zrealizowane i konkretne osoby zostaną zatrzymane funkcjonariusze poświęcają wiele godzin na ustalenia, potwierdzenie swoich podejrzeń, obserwacje, gromadzenie kolejnych dowodów - informuje podinsp. Joanna Węgrzyniak. - Kilka dni temu policjanci sfinalizowali jedną z takich spraw operacyjnych.
Policjanci zatrzymali 46-latka, który na ich oczach włamał się do domu w okolicach Wyszkowa i ukradł między innymi elektronarzędzia, przewody elektryczne, pompę ciepła. Mężczyzna działał pod osłoną nocy i „na pewniaka”. Zupełnie nie spodziewał się, że wpadnie wprost w ręce policji. Chciał nawet uciekać ze zdobytymi łupami, ale bezskutecznie. 
Funkcjonariusze zabezpieczyli skradzione rzeczy, a w dalszej kolejności przeprowadzili też przeszukania w miejscach, gdzie zatrzymany składował swoje wcześniejsze „zdobycze”. Część z nich już została zidentyfikowana i zwrócona właścicielom. Sprawa ma charakter rozwojowy, bo mężczyzna ma na koncie więcej podobnych przestępstw.
W chwili zatrzymania 46-latek kierował samochodem mimo tego, że ma sądownie orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, na podstawie którego 46-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, dwukrotnego kierowania pojazdem wbrew orzeczonemu sądownie zakazowi oraz paserstwa kół samochodowych. - W niedługim czasie lista zarzutów zostanie rozszerzona - dodaje Joanna Węgrzyniak.
Na podstawie zebranych materiałów Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego. Wniosek został rozpoznany pozytywnie i mężczyzna trafił do aresztu.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość