Do czasu przyjazdu policji, śledził pijanego kierowcę i jego drogowe “wyczyny”

Wydarzenia

Do czasu przyjazdu policji, śledził pijanego kierowcę i jego drogowe “wyczyny”

03.12.2021
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Dzięki wzorowej reakcji świadka policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 32-latek jechał S8, mając w organizmie ponad 2,5 promile alkoholu. 
 
W czwartek chwilę przed godz. 16 dyżurny policji w Wyszkowie otrzymał zgłoszenie od jednego z kierowców, który jechał za audi na trasie S8 w kierunku Białegostoku. Z relacji świadka wynikało, że kierowca osobówki nie potrafi utrzymać prostego toru jazdy i może być nietrzeźwy. Mężczyzna dokładnie opisał samochód i jechał za nietrzeźwym kierowcą do czasu zatrzymania przez patrol mazowieckiej grupy SPEED na wysokości miejscowości Budykierz.
Przypuszczenia świadka okazały się trafne. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 32-letniego mężczyzny ponad 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mieszkaniec powiatu ciechanowskiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 
- Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej 32-latek wkrótce stanie przed sądem. Mężczyźnie grozi wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów, grzywna, a nawet kara 2 lat więzienia - dodaje rzecznik policji kom. Damian Wroczyński.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość