materialy/info/med1/10721.jpg

Wydarzenia

Dni Muzyki Dobrej i Vacek Festiwal (WIDEO)

11.06.2021
autor:
Przed nami wydarzenie, jakiego w naszym mieście jeszcze nie było: Dni Muzyki Dobrej i Vacek Festiwal, poświęcony Vackowi Kisielewskiemu z duetu Marek i Vacek. Będziemy mieli okazję usłyszeć na żywo przedstawicieli czołówki polskich pianistów.
 
Wacław Kisielewski sceny muzyki rozrywkowej zdobywał z Markiem Tomaszewskim. Duet Marek i Vacek nagrał 24 płyty. Przez ponad 20 lat dali ok. tysiąc koncertów w Polsce, Europie, USA. W Niemczech bilety na ich występy trzeba było rezerwować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.
12 lipca minie 35 lat od śmierci Wacława Kisielewskiego. Zginął w wypadku samochodowym w Kamieńczyku, gdzie przebywał na działce swojego znajomego.
Mimo upływu lat, grono wielbicieli niesamowitego duetu i muzyki dobrej pozostaje bardzo szerokie, również w Wyszkowie, o czym świadczy organizacja Festiwalu, za którą stoi Stowarzyszenie Pan Hilary. 
Najpierw spotykamy się w niedzielę 4 lipca na pikniku muzycznym. O godz. 13.30 z placu Miejskiego wyruszy muzyczny przemarsz do parku miejskiego, gdzie planowane są muzyczno-piknikowe atrakcje.
Główne wydarzenie Dni Muzyki Dobrej - koncert galowy Vacek Festiwal odbędzie się 13 lipca (we wtorek) o godz. 19.30 w Rybienku Leśnym. Na jednej scenie, na dwóch pełnokoncertowych fortepianach zagrają Marek Tomaszewski, Janusz Olejniczak, Andrzej Jagodziński, Marcin Masecki - fenomenalni pianiści, na których artystyczne losy Vacek wpłynął. Ich udział w wyszkowskim koncercie to dla miasta duże wyróżnienie.
 
Marek Tomaszewski: wirtuoz fortepianu. Po śmierci Vacka Kisielewskiego przez 7 lat koncertował w duecie z Michelem Prezmanem. Po kilkuletniej przerwie wrócił na scenę, ale już solo. Koncertował na całym świecie, nagrał dwie płyty, pracował przy komediach muzycznych, przygotowywał aranżacje dla profesjonalnych muzyków jazzowych, pracował z grupami baletowymi. Obecnie mieszka we Francji, wciąż pracuje, daje prywatne koncerty i lekcje gry na fortepianie.
Janusz Olejniczak: pianista, pedagog muzyczny, laureat i juror Konkursu Chopinowskiego. Grał w prestiżowych salach całej Europy, w Japonii, Australii, obu Amerykach, na Kubie. Jego płyty z nagraniami utworów Mozarta, Liszta, Chopina, Schuberta i innych cenionych kompozytorów otrzymały wiele nagród. Ośmiokrotnie odbierał nagrodę „Fryderyk”. Tworzył i wykonywał muzykę do tak znanych filmów, jak „Chopin, pragnienie miłości” Jerzego Antczaka i „Pianista” Romana Polańskiego.
Andrzej Jagodziński: waltornista z wykształcenia, pianista jazzowy, akordeonista, kompozytor, aranżer i pedagog. Związany był z Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji, występował z zespołami z czołówki polskiego jazzu. Od 1987 r. jest stałym akompaniatorem Ewy Bem, od lat koncertuje ze swoim zespołem Andrzej Jagodziński Trio. Wielokrotnie nagradzany m.in. przez Polski Przemysł Muzyczny i miłośników jazzu. W 1998 r. wraz z Marcinem Maseckim nagrał płytę „Tribute To Marek&Wacek”.
Marcin Masecki: pianista klasyczny i jazzowy, kompozytor, absolwent prestiżowego Berklee College of Music w Bostonie, laureat wielu nagród. Występował m.in. z Tomaszem Stańko, rodziną Waglewskich, Michałem Urbaniakiem. Od 2017 r. wraz z Janem Młynarskim tworzy Jazz Band Młynarski-Masecki. Opracował i w znacznej części wykonał ścieżkę dźwiękową do głośnego filmu „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego.
 
 
To przedsmak tego, co nas czeka:
 
Bug Nature Festiwal 2025
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zadbaj o swoje rusztowanie - spraw, by konstrukcja mogła służyć latami!

Zadbaj o swoje rusztowanie - spraw, by konstrukcja mogła służyć latami!

Rusztowania stanowią nieodłączną składową niemal każdej budowy, podczas której uwzględniane są prace na wysokości. Ich solidność oraz bezpieczeństwo ma bowiem kluczowe znaczenie zarówno dla ochrony pracowników, jak i efektywności procesów budowlanych. Chociaż obecnie mamy do czynienia z naprawdę wytrzymałymi, a co za tym idzie także długowiecznymi konstrukcjami, regularna konserwacja oraz dbałość o nie są niezbędne ku temu, by możliwe było zminimalizowanie awarii oraz uszkodzeń, jakie w efekcie mogłyby zasądzić o wypadku i spowodować liczne opóźnienia w pracy. Sprawdź, jak zapobiec tragedii dzięki regularnej pielęgnacji rusztowania! Przygotowaliśmy kilka podpowiedzi, które być może pomogą Ci cieszyć się posiadaną konstrukcją przez lata – bez awarii i wypadków.
zobacz więcej
Sporządzanie testamentu – sprawdź, co warto wiedzieć!

Sporządzanie testamentu – sprawdź, co warto wiedzieć!

Testament to zazwyczaj dokument, w którym autor zawiera informacje na temat rozporządzenia dotyczącego własnego majątku na wypadek śmierci. Według obowiązującego prawa, powinien on zawierać postanowienia wyłącznie jednej osoby – w Polsce nie ma bowiem dopuszczenia ważności testamentów wspólnych; oznacza to, że jeżeli dojdzie do sporządzenia takowego dokumentu, w świetle prawa będzie on nieważny. W naszym kraju dzielimy testamenty na zwykłe oraz szczególne; do pierwszej grupy należy między innymi testament notarialny (sporządzany przez notariusza) oraz holograficzny (odręczny), zaś druga grupa dokumentów obejmuje testament ustny, a także wojskowy. Jak sporządzić testament i na czym konkretnie polega dziedziczenie systemowe? Czy dokument może zostać uznany za nieważny? Już dziś poznaj odpowiedzi na te oraz inne pytania!
zobacz więcej
Syn drugiej kategorii – Siemowit I (1215-1262)

Syn drugiej kategorii – Siemowit I (1215-1262)

zobacz więcej
Fałszywi gliniarz i prokurator oszukują wyszkowianki!

Fałszywi gliniarz i prokurator oszukują wyszkowianki!

68-letnia mieszkanka powiatu wyszkowskiego uwierzyła oszustom podającym się za policjanta i prokuratora, wykonała przelew, tracąc prawie 70 tys. zł. Tego samego dnia oszuści podjęli kolejną próbę, tym razem udaremnioną dzięki czujności pracownika banku.
zobacz więcej