Dni Muzyki Dobrej i Vacek Festiwal (WIDEO)

Wydarzenia

Dni Muzyki Dobrej i Vacek Festiwal (WIDEO)

11.06.2021
autor:
Przed nami wydarzenie, jakiego w naszym mieście jeszcze nie było: Dni Muzyki Dobrej i Vacek Festiwal, poświęcony Vackowi Kisielewskiemu z duetu Marek i Vacek. Będziemy mieli okazję usłyszeć na żywo przedstawicieli czołówki polskich pianistów.
 
Wacław Kisielewski sceny muzyki rozrywkowej zdobywał z Markiem Tomaszewskim. Duet Marek i Vacek nagrał 24 płyty. Przez ponad 20 lat dali ok. tysiąc koncertów w Polsce, Europie, USA. W Niemczech bilety na ich występy trzeba było rezerwować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.
12 lipca minie 35 lat od śmierci Wacława Kisielewskiego. Zginął w wypadku samochodowym w Kamieńczyku, gdzie przebywał na działce swojego znajomego.
Mimo upływu lat, grono wielbicieli niesamowitego duetu i muzyki dobrej pozostaje bardzo szerokie, również w Wyszkowie, o czym świadczy organizacja Festiwalu, za którą stoi Stowarzyszenie Pan Hilary. 
Najpierw spotykamy się w niedzielę 4 lipca na pikniku muzycznym. O godz. 13.30 z placu Miejskiego wyruszy muzyczny przemarsz do parku miejskiego, gdzie planowane są muzyczno-piknikowe atrakcje.
Główne wydarzenie Dni Muzyki Dobrej - koncert galowy Vacek Festiwal odbędzie się 13 lipca (we wtorek) o godz. 19.30 w Rybienku Leśnym. Na jednej scenie, na dwóch pełnokoncertowych fortepianach zagrają Marek Tomaszewski, Janusz Olejniczak, Andrzej Jagodziński, Marcin Masecki - fenomenalni pianiści, na których artystyczne losy Vacek wpłynął. Ich udział w wyszkowskim koncercie to dla miasta duże wyróżnienie.
 
Marek Tomaszewski: wirtuoz fortepianu. Po śmierci Vacka Kisielewskiego przez 7 lat koncertował w duecie z Michelem Prezmanem. Po kilkuletniej przerwie wrócił na scenę, ale już solo. Koncertował na całym świecie, nagrał dwie płyty, pracował przy komediach muzycznych, przygotowywał aranżacje dla profesjonalnych muzyków jazzowych, pracował z grupami baletowymi. Obecnie mieszka we Francji, wciąż pracuje, daje prywatne koncerty i lekcje gry na fortepianie.
Janusz Olejniczak: pianista, pedagog muzyczny, laureat i juror Konkursu Chopinowskiego. Grał w prestiżowych salach całej Europy, w Japonii, Australii, obu Amerykach, na Kubie. Jego płyty z nagraniami utworów Mozarta, Liszta, Chopina, Schuberta i innych cenionych kompozytorów otrzymały wiele nagród. Ośmiokrotnie odbierał nagrodę „Fryderyk”. Tworzył i wykonywał muzykę do tak znanych filmów, jak „Chopin, pragnienie miłości” Jerzego Antczaka i „Pianista” Romana Polańskiego.
Andrzej Jagodziński: waltornista z wykształcenia, pianista jazzowy, akordeonista, kompozytor, aranżer i pedagog. Związany był z Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji, występował z zespołami z czołówki polskiego jazzu. Od 1987 r. jest stałym akompaniatorem Ewy Bem, od lat koncertuje ze swoim zespołem Andrzej Jagodziński Trio. Wielokrotnie nagradzany m.in. przez Polski Przemysł Muzyczny i miłośników jazzu. W 1998 r. wraz z Marcinem Maseckim nagrał płytę „Tribute To Marek&Wacek”.
Marcin Masecki: pianista klasyczny i jazzowy, kompozytor, absolwent prestiżowego Berklee College of Music w Bostonie, laureat wielu nagród. Występował m.in. z Tomaszem Stańko, rodziną Waglewskich, Michałem Urbaniakiem. Od 2017 r. wraz z Janem Młynarskim tworzy Jazz Band Młynarski-Masecki. Opracował i w znacznej części wykonał ścieżkę dźwiękową do głośnego filmu „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego.
 
 
To przedsmak tego, co nas czeka:
 
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość