Dni Młodzieży w Wyszkowie

Wydarzenia

Dni Młodzieży w Wyszkowie

24.02.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
8 i 9 kwietnia Wyszków czeka wielkie wydarzenie - Diecezjalne Dni Młodzieży. Organizatorzy szacują, że weźmie w nich udział 2,5 tys. młodych ludzi.
Diecezjalne Dni Młodzieży odbywają się co roku, w tym na miejsce wydarzenia wybrano Wyszków. Duchowy kierunek będą wyznaczały słowa z hymnu magnificat: „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny, a święte jest Jego imię”.
Jedynym miejscem, które może pomieścić tak duże zgromadzenie, jest hala sportowa WOSiR na os. Polonez. To tam w sobotę 8 kwietnia odbędzie się spotkanie pod hasłem „Moc świadectwa”: koncerty, katechezy, modlitwa. Zaproszeni goście to zespół Sound’n’Grace, Arkadio, Bęsiu oraz zespół ŚDM Diecezji łomżyńskiej wraz z siostrą Nikodemą.
Ponieważ będzie to czas ostatnich przygotowań do Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy, wieczorem ulicami miasta, z hali sportowej do kościoła św. Wojciecha przejdzie Droga Krzyżowa.
Kolejne piękne, ale tym razem i barwne duchowe wydarzenie planowane jest na 9 kwietnia, Niedzielę Palmową. Tym razem sprzed hali wyruszy procesja z palmami, która przejdzie na skwer Jana Pawła II przy kościele św. Idziego. Miejmy nadzieję, że dopisze pogoda.
Diecezjalne Dni Młodzieży to spore wyzwanie organizacyjne. Księża ze wszystkich wyszkowskich kościołów liczą wsparcie parafian, szczególnie w kwestii noclegów. Czekają na zgłoszenia wszystkich, którzy chcą przyjąć gości na nocleg z 8 na 9 kwietnia.
Warto wspomnieć, że Wyszków już po raz drugi będzie gościł młodzież z całej diecezji. Dni młodzieży odbywały się u nas kilka lat temu.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość