Dni Cudów (foto)

Wydarzenia

Dni Cudów (foto)

13.12.2016
autor: Tamara Pola Sawko
W miniony weekend działy się cuda. Odbył się wielki finał XVI Szlachetnej Paczki. 47 rodzin z Wyszkowa i okolic zostało obdarowanych upragnionymi prezentami.
Szlachetna Paczka to projekt, którego celem jest pomoc potrzebującym, ale w taki sposób, aby sami zaczęli sobie radzić w życiu. Akcja ta jednoczy Polaków wokół idei mądrego pomagania. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc dla rodzin w potrzebie, a pomostem między nimi są SuperW, czyli wolontariusze paczki.  Finałowy weekend jest nazywany przez wolontariuszy „Dniami Cudów”. 
Tegoroczne potrzeby były bardzo różne, od ciepłych ubrań i artykułów codziennego użytku, po meble, węgiel na opał, okna czy sprzęt AGD. Na szczęście każda potrzebująca rodzina z naszego powiatu znalazła cudownych darczyńców, dzięki którym potrzeby te udało się w dużej mierze zaspokoić. 
Grupa wyszkowskich wolontariuszek przygotowywała się do tegorocznego finału przez ostatnie dwa miesiące. Pod czujnym okiem lidera Szlachetnej Paczki w Wyszkowie – pani Agnieszki Sawko, odwiedzały zgłoszone do udziału rodziny i rozmawiały o ich potrzebach. Polsko-Angielska Szkoła „Akademia Ucznia”, dzięki życzliwości właścicielki budynku pani Elżbiety Falby, użyczyła miejsca w swojej siedzibie, które posłużyło wolontariuszkom za magazyn na przygotowane paczki.
Darczyńcami byli mieszkańcy Wyszkowa i okolic, grupy przyjaciół z Warszawy oraz pracownicy warszawskich firm. W akcję zaangażowali się również uczniowie wyszkowskich szkół : I LO im. C.K. Norwida, Zespołu Szkół nr 1, Centrum Kształcenia ZDZ oraz Zespoły Szkół z Leszczydołu-Nowin i Brańszczyka. Niektórzy darczyńcy, po przygotowaniu paczek dla wybranej rodziny, wyrażali chęć pomocy również innym potrzebującym biorącym udział w akcji.
„Dni Cudów” przyniosły ze sobą wiele pięknych emocji i łez wzruszenia.  Wolontariuszkami Szlachetnej Paczki w Wyszkowie są: Agnieszka Sawko, Aleksandra Sawko, Aneta Wójcik, Aneta Korc-Baj, Barbara Kędzior, Patrycja Skoczylas, Dagmara Zając, Marzena Sokołowska, Justyna Chmielewska, Małgorzata Milkowska, Natalia Przewłocka oraz Daria Zając. W noszeniu paczek pomogli uczniowie pana Andrzeja Grajczyka: Mariusz Badowski, Paweł Pobudkiewicz, Dawid Markowski. Daniel Bajorek, Przemek Białousz, Adrian Walczak, Patryk Wróbel, Paweł Wróbel. Wolontariuszami wspierającymi podczas finału byli: Aneta Kozon, Cezary Kacprzyk oraz rodziny wolontariuszy.
Składamy serdeczne podziękowania dla darczyńców za przygotowanie bogatych upominków dla potrzebujących oraz dla wszystkich zaangażowanych w akcję wolontariuszy i pomocników, bez których „Dni Cudów” nie mogłyby się odbyć.
Organizatorzy finału Szlachetnej Paczki 2016 ślą specjalne podziękowania dla PSB „Mrówka” za użyczenie wózków do przewożenia paczek.
fot. Aneta Wójcik
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość