Dlaczego nie ma ścieżki rowerowej? (foto)

Wydarzenia

Dlaczego nie ma ścieżki rowerowej? (foto)

11.12.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Obwodnica jest bardzo pomocna, nie musimy się za każdym razem pchać do centrum miasta, tylko czemu na całej długości nie ma ścieżki rowerowej? - zastanawia się jeden z mieszkańców. Drogi dla rowerów nie ma praktycznie od ul. Białostockiej do Świętojańskiej.
- Z naszej części miasta mnóstwo ludzi jeździ rowerami, także dzieci i młodzież do szkół - dodaje mieszkanka os. Zakręzie. - To dziwne, że przy takiej drodze, takiej inwestycji nie ma ścieżki rowerowej, co wydawałoby się oczywiste. 
Zjeżdżając z ul. Białostockiej, gdzie jest szeroka ścieżka rowerowa, można wjechać w mało uczęszczaną ul. Mazowiecką. Potem mamy kilkanaście metrów ścieżki rowerowej, do skrzyżowania z ul. Matejki. I to by było na tyle. Urzędnicy radzą rowerzystom wjeżdżać w drogę serwisową, która ciągnie się do ul. Świętojańskiej, gdzie rozpoczynają się kolejne ścieżki rowerowe. Serwisówka jest ciągiem pieszo - jezdnym, z którego kierowcy samochodów rzadko korzystają. Po drugiej stronie ulicy jest dosłownie ścieżka, wydeptana i wyjeżdżona, która aż prosi się o utwardzenie.
Burmistrz Grzegorz Nowosielski wyjaśnia, że więcej ścieżek rowerowych gmina nie mogła zawrzeć we wniosku o dofinansowanie budowy obwodnicy śródmiejskiej. - Jest możliwość dobudowania ścieżki - dodaje. - Może będzie jakiś program i będziemy się jeszcze ubiegali o dofinansowanie.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Działał w grupie przestępczej, podawał się za policjanta

Działał w grupie przestępczej, podawał się za policjanta

Wyszkowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości. Został skazany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i podszywanie się pod policjanta.
zobacz więcej
Koronawirus: w weekend siedem kolejnych przypadków

Koronawirus: w weekend siedem kolejnych przypadków

Do 140 wzrosła liczba mieszkańców powiatu wyszkowskiego zakażonych koronawirusem. Siedem osób znajduje się w szpitalu. 
W weekend wyszkowski sanepid poinformował o siedmiu nowych zachorowaniach. 
zobacz więcej
Jak zarządzać najmem zdalnie?

Jak zarządzać najmem zdalnie?

Właściciele mieszkań często zastanawiają się, jak mogliby uprościć procesy zarządzania najmem. Dla wielu z nich jest to kwestia nie tylko wygody, lecz także konieczności – czynności te są szczególnie trudne dla tych, którzy aktualnie przebywają za granicą i nie mają możliwości doglądać przebiegu całego przedsięwzięcia osobiście. Czy zdalne zarządzanie najmem się opłaca oraz jakie techniki można wykorzystać, by upewnić się, że będzie ono przebiegać prawidłowo?
zobacz więcej
Na straży tradycji (foto)

Na straży tradycji (foto)

Gościem Klubu Obywatelskiego 11 lipca był gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, przez 8 lat komendant główny Państwowej Straży Pożarnej, członek Zarządu Głównego ZOSP RP. Za działalność wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej odznaczony Odznaką Honorową „Bene Merito”, doktor honoris causa (za osiągnięcia w tworzeniu nowoczesnego systemu ochrony przeciwpożarowej oraz twórczej współpracy międzynarodowej na rzecz nowatorskich rozwiązań w ratownictwie i ochronie ludności) Lwowskiego Państwowego Uniwersytetu Bezpieczeństwa Życia. Na spotkaniu mówił o straży pożarnej, ochotniczej i zawodowej, o jej tradycjach, ale też o współczesności i wprowadzanych obecnie zmianach.
zobacz więcej