Dlaczego kierowcy nie powinni zapominać o wymianie akumulatora?

Wydarzenia

Dlaczego kierowcy nie powinni zapominać o wymianie akumulatora?

21.11.2023
autor: artykuł sponsorowany
Chyba każdy kierowca wie o tym, że akumulator w samochodzie jest odpowiedzialny za dostarczenie energii niezbędnej do uruchomienia silnika. Jeśli akumulator jest słaby lub uszkodzony, może nie być w stanie dostarczyć wystarczającej mocy do rozruchu, co może skutkować niemożnością uruchomienia pojazdu. W tym artykule dowiesz się tego, kiedy wymienić akumulator na nowy i jakie mogą być sygnały, wskazujące na tę konieczność.


Jak kierowca może się dowiedzieć, że trzeba wymienić akumulator samochodowy?

Uważny kierowca z łatwością może odczytać pewne sygnały, którymi akumulator samochodowy informuje o zbliżającej się wymianie. Poniżej przedstawiamy krótką listę symptomów, wskazujących, że akumulator w samochodzie zbliża się do końca swojej żywotności i może wymagać wymiany.

  • Wolny rozruch silnika. Jeśli silnik samochodu kręci się wolniej niż zwykle podczas próby uruchomienia, może to być znak, że akumulator traci moc.
  • Słabe oświetlenie. Kiedy światła w samochodzie świecą słabiej niż zwykle, szczególnie podczas rozruchu, może to wskazywać na konieczność wymiany akumulatora. Podobnie jest, jeśli odbiorniki prądu nie działają prawidłowo na skutek słabego zasilania.
  • Częste potrzeby ładowania. W przypadku gdy akumulator często wymaga doładowania lub często się rozładowuje, może to być oznaka, że jego zdolność do przechowywania energii jest ograniczona.
  • Wiek akumulatora. Większość akumulatorów samochodowych ma żywotność od 3 do 5 lat. Jeśli Twój akumulator zbliża się do tego wieku lub jest starszy, warto rozważyć wymianę akumulatora.
     


 

  • Ostrzeżenie systemu ładowania. Wiele nowoczesnych samochodów ma systemy ostrzegające kierowcę o problemach z ładowaniem. Jeśli na desce rozdzielczej zapala się kontrolka akumulatora lub systemu ładowania, jest to jasny sygnał, że należy sprawdzić stan akumulatora.
  • Zmiany w kształcie akumulatora. Jeśli akumulator wydaje się spuchnięty lub zdeformowany, może to być oznaka wewnętrznego uszkodzenia i wymaga natychmiastowej reakcji i powinniśmy niezwłocznie wymienić akumulator na nowy.
  • Korozja na zaciskach akumulatora. Zardzewiałe lub zaśniedziałe podłączenie akumulatora do samochodu może wskazywać na problemy z nim i nieprawidłowe ładowanie. Może to być znak, że mamy do czynienia z mocno zasiarczonym akumulatorem.
  • Niezawodność: Jeśli zauważysz, że samochód staje się mniej niezawodny i masz problemy z uruchomieniem go, szczególnie w zimne dni, może to być znak, że akumulator jest na wykończeniu.

Wymiana akumulatora — gdzie ją przeprowadzić?


Nowy akumulator można założyć w samochodzie samodzielnie lub można zabrać swój samochód do warsztatu. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ na miejscu można przeprowadzić profesjonalne testowanie akumulatora. Wczesna diagnoza i wymiana akumulatora mogą zapobiec dalszym problemom związanym z niespodziewanym rozładowaniem akumulatora. Listę warsztatów w Twoim mieście, w których dostępna jest wymiana akumulatora, znajdziesz tutaj: https://qservicecastrol.eu/warsztaty/usluga-wymiana-akumulatora/.

Nina Wiśniewska -ados
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Prawie 1,3 miliona złotych podatków umorzonych, odroczonych i rozłożonych na raty

Prawie 1,3 miliona złotych podatków umorzonych, odroczonych i rozłożonych na raty

1.294.971,17 zł - to łączna kwota udzielonych przez burmistrza w ubiegłym roku umorzeń podatków, odroczeń i rozłożeń na raty. Łączna kwota ulg jest mniejsza niż w roku wcześniejszym, ale samych umorzeń - zdecydowanie większa - za sprawą wysokich kwot umorzonych instytucjom publicznym.
zobacz więcej
Integracja PrestaShop z Allegro - co należy wiedzieć? | Apilo

Integracja PrestaShop z Allegro - co należy wiedzieć? | Apilo

Integracja sklepu PrestaShop z Allegro to krok, który może znacząco zwiększyć Twoje możliwości sprzedażowe i ułatwić zarządzanie ofertami. W dzisiejszych czasach, kiedy sprzedaż online odgrywa kluczową rolę, efektywne połączenie platformy sklepowej z popularnymi serwisami aukcyjnymi jest nieodzowne. W tym artykule przedstawimy, dlaczego warto zintegrować platformy Allegro - PrestaShop oraz jakie korzyści niesie to rozwiązanie.
zobacz więcej
Ukradł rower… na oczach policjantów

Ukradł rower… na oczach policjantów

Wyszkowscy policjanci w trakcie służby patrolowej zatrzymali na gorącym uczynku złodzieja roweru. 54-latek ukradł jednoślad pozostawiony bez zabezpieczenia przy bloku na jednym z wyszkowskich osiedli.
zobacz więcej
Ostra krytyka i poważne zarzuty w stosunku do Marzeny Dyl i Iwony Wyszyńskiej

Ostra krytyka i poważne zarzuty w stosunku do Marzeny Dyl i Iwony Wyszyńskiej

Zdrada, oszustwo, zszarganie lojalności – parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości nie szczędzą ostrych słów Marzenie Dyl i Iwonie Wyszyńskiej. W poniedziałek 13 maja odbyła się ich kolejna konferencja prasowa, mająca być odpowiedzią na gratulacje, które nowej staroście złożył m.in. Jacek Ozdoba. 
Z kolei w oświadczeniu przesłanym przez pełnomocnika PiS Mariusza Bryka mowa jest wprost o korupcji politycznej.
zobacz więcej