Deptak Taneczny tym razem „Na Trzepaku”

Wydarzenia

Deptak Taneczny tym razem „Na Trzepaku”

22.05.2024
autor:
Wielkimi krokami zbliża się kolejny Deptak Taneczny, tym razem pod tytułem, który w wielu osobach może wzbudzić sentyment - ,,Na Trzepaku”.
 
W tegorocznym deptaku chcielibyśmy cofnąć się do czasów, kiedy po ulicach jeździły „ogórki” i trabanty, a ciuchy kupowało się w Peweksie. PRL to czas, który był trudny ekonomicznie, a kolejami losu często kierowały absurdy. Jest to jednak również okres, który w naszych sercach wspominamy z nostalgią. Właśnie w taki sposób - romantyzując na temat PRLu, chcielibyśmy przybliżyć go naszym dzieciom i młodzieży - spektakl opisują jego twórcy. - A co dla nas było pięknego w tym czasie? Niepewność, która nie tyle co lękiem, była przepełniona ekscytacją. Magia chwili, kiedy dystanse i możliwości były ograniczone i każda okazja poznania nowego była wyjątkowym doświadczeniem. I wreszcie przyjaźń, która niosła nas falą naprzeciw przeciwnościom losu. Romantyzując PRL w czasie warsztatów, mamy nadzieję odnaleźć to, co w tym okresie porusza naszą młodzież najbardziej i razem odkryjemy wartości, które nowe pokolenie może przenieść do swojego świata.
Dla nas będzie to zdecydowanie szansa na pokazanie artystom i widzom istoty relacji międzyludzkich oraz dojrzenie momentów piękna, kiedy świat i technologia nie dawały jeszcze wszystkiego na wyciągnięcie ręki. Mamy nadzieję, że uda nam się na chwilę cofnąć w czasie i rozejrzeć wokół siebie, nie pędząc wciąż daleko do przodu.
 
Twórcy spektaklu:
scenariusz - Damian Olczak
reżyseria i pomysł - Martyna Busławska
choreografia - Jolanta Wiśniewska, Martyna Busławska, Weronika Buźniak, Malwina Sochaczewska
koordynator projektu - Jolanta Wiśniewska
muzyka - Andrzej Danek
wizuale, grafika - Hubert Buharewicz
światła - Damian Białorudzki
 
Spektakle dla szkół: 12, 13, 14 czerwca godz. 8.30, 10, 11.30.
Gala: 16 czerwca godz. 16, 17.30, 19.
Wstęp wolny.
Rezerwacja biletów: wyszkowski.teatr.tanca@gmail.com
 
Projekt współfinansowany z środków Gminy Wyszków.

Eurodock - maj 2024
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość