Depilacja laserowa: praktyczne informacje przed pierwszym zabiegiem!

Wydarzenia

Depilacja laserowa: praktyczne informacje przed pierwszym zabiegiem!

28.02.2021
autor: materiał zewnętrzny
Wśród najchętniej wybieranych przez Polaków zabiegów kosmetycznych, miejsce w czołówce zajmuje depilacja laserowa. Zabieg ten zrewolucjonizował podejście do usuwania owłosienia z wielu partii ciała, jest bezbolesny i szalenie skuteczny, a przy tym trwały. Wraz z wiodącym serwisem branżowym AkademiaZdrowejSkory.pl przygotowaliśmy garść podstawowych informacji, czym jest depilacja laserowa, czy boli, ile zabiegów potrzeba do zadowalającego efektu itp.

 

Depilacja laserowa: szczegóły dotyczące zabiegu
 

Metoda ta pozwala na usuwanie włosów z konkretnych partii ciała w sposób bezinwazyjny i bezbolesny. Nie przewiduje ona żadnej ingerencji w naskórek poprzez cięcie włosów, wyrywanie itp. Depilacja laserowa powinna być prowadzona przez profesjonalistę w przygotowanym do tego salonie kosmetologicznym, który posiada właściwy sprzęt (laser do depilacji) oraz przeszkolenie. Właściwie prowadzona depilacja laserowa jest bardzo bezpieczna i prawie bezbolesna, jednak należy umiejętnie posługiwać się laserem.

Depilacja laserowa działa miejscowo. Jej ideą jest trwała redukcja mieszków włosowych pod skórą, przez co jest ona idealnie gładka. Laser działa podskórnie, nie powoduje poparzeń naskórka, jednak jego czasowe działanie wystarcza, by włosy na zawsze zniknęły z konkretnego miejsca, np. nóg, rąk itp. To bardzo wszechstronna metoda depilacji laserowej z AkademiaZdrowejSkory.pl.
 

Depilacja laserowa: ile zabiegów, które partie ciała?
 

By cieszyć się pełnym efektem zabiegu, depilacja laserowa powinna być powtórzona kilkukrotnie, średnio około 6 razy w odstępach kilkutygodniowych. Częstotliwość wizyt oraz ich ilość określa dla nas prowadzący kosmetolog, między innymi w oparciu o miejsce depilacji, wielkość włosienia i inne, indywidualne aspekty. Pierwsza depilacja laserowa może jednak przynieść redukcję owłosienia nawet do 40%, a zatem efekt jest odczuwalny i przede wszystkim trwały.

Fot. Depilacja laserowa laserem Vectus
 

Zabieg depilacji laserowej jest ceniony między innymi dlatego, że jest wszechstronny, może być stosowany na wiele partii ciała oraz zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Laser do depilacji usunie nam owłosienie z najpopularniejszych miejsc, jak nogi, okolice bikini lub pachy. Jednakże polecana jest także jako skuteczna metoda w usuwaniu nadmiernego owłosienia z rąk, pleców, dekoltu lub pośladów.
 

Czy depilacja laserowa boli?
 

To inne częste pytanie, zadawane przez klientów, którzy podchodzą do depilacji laserowej pierwszy raz. Pewnie wynika to z dotychczasowych, delikatnie mówiąc „mało przyjemnych” doświadczeń z depilacją w ogóle. Jednak depilacja laserowa to metoda bezdotykowa, włosy nie są wyrywane i w ogóle nie ingeruje się fizycznie w tym aspekcie na same włosy czy też naskórek. Laser poprzez generowaną wiązkę działa podskórnie, więc towarzyszy temu lekkie pieczenie lub szczypanie, trudno to jednak zakwalifikować jako coś bolesnego. Jest to pewnego rodzaju dyskomfort, zaczerwienienie może pozostać w miejscu depilacji laserowej jeszcze przez pewien czas.

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość