Dekoracja wnętrz

Wydarzenia

Dekoracja wnętrz

02.06.2018
autor: Red.
Jak dekorować wnętrza, żeby można je było nadal swobodnie użytkować. Zwykłe dekoracje przeważnie zagracą każdy pokój, ale dekoracje ścienne zostaną tam na lata. Zobaczmy jakie są możliwości dekoracji wytwarzanych metoda wydruku.

Dekoracja wnętrza to nieodzowny element aranżacji, niezależnie od tego, czy jest to wnętrze mieszkalne, biurowe, czy obiekt użyteczności publicznej taki, jak na przykład kawiarnia. W każdym z wnętrz dekoracja będzie odgrywała nieco inną rolę, ale zawsze będzie tym dodatkiem, który podkreśli styl wnętrza, jego przeznaczenie lub skojarzenie, jakie ma budzić w odwiedzających. Z drugiej strony dekoracja nie może przeszkadzać w użytkowaniu wnętrza, w przeciwnym wypadku dość szybko zostanie usunięta. Wnętrza mieszkalne również nie potrzebują nadmiaru dekoracji, ponieważ szybko dominującym odczuciem będzie przesyt. Stosując odpowiednie dekoracje, bardzo łatwo jest nadać wnętrzu odpowiedni styl, na przykład nawiązać do Irlandii w pubie lub do Włoch w restauracji z daniami włoskiej kuchni.

W przypadku nowych pomieszczeń lub gruntownie remontowanych łatwo wkomponować dekorację w spójny projekt aranżacji. Nieco gorzej jest w przypadku pomieszczeń już użytkowanych, w których chcemy coś zmienić. W zasadzie mamy wówczas do dyspozycji jedynie ściany, ponieważ dekoracja w każdym innym miejscu będzie zagracała pomieszczenie. Wbrew pozorom nie stoimy na straconej pozycji, ponieważ dekoracje drukowane na zamówienie mają duże możliwości konfiguracji lub personalizacji produktu. Wspomniane dekoracje to fototapety i obrazy drukowane na zamówienie.

Fototapety drukowane są na podstawie zdjęć cyfrowych lub specjalnie przygotowanych grafik. W gruncie rzeczy jest to bardzo duże zdjęcie, a z tego stwierdzenia wypływa kilka wniosków godnych uwagi. Po pierwsze wybierając motyw, patrzymy na zdjęcie na ekranie komputera, czyli widzimy je w całości. Fototapeta to wydruk, którego wymiary liczone są w metrach, oglądamy ją z bliska i zazwyczaj patrzymy na jakiś fragment. Wybrany motyw powinien być na tyle ciekawy, żeby można było podziwiać również jego część. Nie wnikamy w to, co będzie na fototapecie, ponieważ jest to sprawa gustu projektanta i właściciela lokalu. Zdjęcie wybrane na fototapetę musi mieć dobra jakość, w tym również nienaganna ostrość i bardzo wysoką rozdzielczość. Każdy błąd lub wada techniczna będzie mocno powiększona, więc tym bardziej widoczna. Fototapety nie musimy przyklejać na całą ścianę, może wybrać inną kompozycję, bo nie ma sensu przyklejać jej tam, gdzie będzie zasłonięta przez meble. Cenną zaletą jest również funkcja kadrowania zdjęcia, która umożliwi swobodne dobieranie interesującego fragmentu do wydruku. To wszystko uzupełnia możliwość określenia wymiarów drukowanej fototapety (zobacz w galerii - https://www.fototapeta24.pl/).
 


 

Wybierając fototapetę, musimy pamiętać, że jej duże wymiary oznaczają poważną ingerencję we wnętrze. W wielu przypadkach fototapeta jest najważniejszym elementem w pokoju, a przecież miała być tylko dodatkiem, uzupełnieniem. Oczywiście, że w wielu wnętrzach to się sprawdza, ale to potwierdza tylko, że dotychczasowa aranżacja nie była dobra. O wiele mniej we wnętrze ingerują obrazy lub pojedynczy obraz, który ma jeszcze większe możliwości personalizacji. Technologia zamawiania, przygotowania wydruku jest taka sama, inne jest podłoże, którym jest powlekane płótno. Decydując się na obraz drukowany na zamówienie, określamy jego proporcje i wymiary, a tym samym decydujemy, w jakim stopniu gotowy obraz zmienia nam wnętrze. Duży obraz będzie miał „siłę rażenia” mniejszą niż fototapeta, ale już od pierwszej chwili będzie przyciągał uwagę. Mały obrazek będzie fajnym dodatkiem, a jego treść może zostać zauważona dopiero po dłuższym czasie Więcej obrazów - https://www.fototapeta24.pl/obraz) .

Właściwy wybór dekoracji ściennej nie jest łatwy, ponieważ nie mamy w tym zakresie doświadczenia. Poszukajmy przykładów w internecie, a jest ich mnóstwo. Być może coś nas zainspiruje, a dzięki przykładowym aranżacjom uda nam się uniknąć pomyłki.

Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość