Dachowanie na drodze serwisowej S8. Za kierownicą nietrzeźwa 24-latka

Wydarzenia

Dachowanie na drodze serwisowej S8. Za kierownicą nietrzeźwa 24-latka

12.09.2023
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Na drodze serwisowej trasy ekspresowej 24-letnia kierująca fordem straciła panowanie nad kierownicą i dachowała. W organizmie miała ponad promil alkoholu.
 
Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w poniedziałek ok. godz. 13 w Ojcowiźnie. Z relacji świadka, który wezwał służby ratunkowe, wynikało, że osobowe auto dachowało i wydobywa się z niego dym.
Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 24-kierująca fordem nie dostosowała prędkości, w wyniku czego zjechała na przeciwległy pas ruchu, a następnie do przydrożnego rowu, gdzie auto dachowało. Policjanci od razu wyczuli alkohol od mieszkanki powiatu wyszkowskiego. Badanie alkomatem wykazało w jej organizmie ponad promil alkoholu. Kobieta może mówić o dużym szczęściu, bo nie została ranna i nie wymagała hospitalizacji.
Teraz o losie 24-latki zdecyduje sąd. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka kara finansowa, nie niższa niż 5 tys. zł.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Znęcał się nad 80-letnią matką. Ma zakaz zbliżania się

Znęcał się nad 80-letnią matką. Ma zakaz zbliżania się

Policjanci zatrzymali 57-latka podejrzanego o stosowanie przemocy wobec 80-letniej matki. Wszczynał awantury, ubliżał, nieustanne niepokoił seniorkę, a nawet zamknął ją na balkonie i groził pozbawieniem życia.
zobacz więcej
Przyszłość transportu: zrównoważone rozwiązania dla branży logistycznej

Przyszłość transportu: zrównoważone rozwiązania dla branży logistycznej

Ekologiczne rozwiązania są już obecne niemal w każdej branży. Wymaga tego zarówno ustawodawstwo polskie i unijne, jak i zdrowy rozsądek. Ekonomicznie „zielone” jeszcze nie zawsze się opłaca, ale i to ma się zmieniać z czasem, zwłaszcza w konsekwencji restrykcji narzucanych na paliwa kopalne. W trudnej sytuacji znajduje się w związku z tym branża logistyczna, z założenia obciążona długim śladem węglowym i zajmująca się procesami niewiele mającymi wspólnego z ekologią. Jak wygląda zielona przyszłość transportu i z jakimi zmianami będą musieli oswoić się zawodowi kierowcy?
zobacz więcej
Muzyczna uczta w sanktuarium św. Idziego (FOTO)

Muzyczna uczta w sanktuarium św. Idziego (FOTO)

Po raz trzeci tym roku miłośnicy muzyki organowej mogli w sanktuarium św. Idziego wysłuchać koncertu w wykonaniu dr. Rafała Sulimy – organisty, dyrygenta chóru, wykładowcy improwizacji, śpiewu i akompaniamentu liturgicznego na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Białymstoku. W niedzielę 3 września zabrał ze sobą do Wyszkowa ełcki chór Kontrapunkt.
zobacz więcej
Kolej na park i kolej na zmiany w planie

Kolej na park i kolej na zmiany w planie

Na najbliższej sesji (28 września) radni podejmą decyzję w sprawie uwzględnienia lub odrzucenia uwag zgłoszonych do projektu planu zagospodarowania terenu przy torach, gdzie gmina planuje realizację projektu „Kolej na park”. Z dyskusji wynika, że radni nie są przekonani do zmian, zwłaszcza zmniejszania powierzchni biologicznie czynnej.
zobacz więcej