Czym charakteryzuje się porządne oświetlenie uliczne LED?

Wydarzenia

Czym charakteryzuje się porządne oświetlenie uliczne LED?

28.01.2020
autor: materiał zewnętrzny
W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują nowoczesne oprawy uliczne LED, które doskonale nadają się do oświetlania różnorodnych przestrzeni i obiektów miejskich. Lampy uliczne LED są nie tylko funkcjonalne i reprezentacyjne, ale również bardzo energooszczędne. Profesjonalne oświetlenie uliczne LED generuje nawet 60% oszczędności w porównaniu z konkurencyjnymi metodami oświetleniowymi.
 

LED-owa technologia

Diody elektroluminescencyjne cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko w mieszkaniach prywatnych, ale również w przestrzeni miejskiej. Technologia LED może pochwalić się nie tylko mniejszym zużyciem energii elektryczne, ale również bezawaryjnością oraz tym, że można efektywnie regulować oświetlenie. Zewnętrzne oprawy LED doskonale sprawdzą się przede wszystkim przy oświetlaniu mniejszych uliczek albo dróg osiedlowych. Ich potencjał bardzo często wykorzystywany jest także przy alejkach parkowych albo parkingach. W miejscach tych oświetlenie na poziomie 5-10 lx całkowicie wystarczy. Nowoczesne oprawy LED są w chwili obecnej najlepszą alternatywą dla zwykłych opraw sodowych lub rtęciowych.
 

Dlaczego warto postawić na oświetlenie uliczne LED?

Diody LED oferują oświetlenie o stałym stanie skupienia. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można liczyć na niesamowitą wydajność i wyjątkową żywotność. Diody LED są niewielkich rozmiarów, dzięki czemu producenci są w stanie wyprodukować lampy uliczne o dowolnym rozmiarze i kształcie. Nie można zapominać również i o tym, że światło LED jest ukierunkowane, dlatego też w odróżnieniu od zwykłych żarówek, można je wydajnie rozprowadzić. Niestety tradycyjne żarówki bardzo często marnują energię poprzez emitowanie światła we wszystkich kierunkach.
 

Żywotność ma znaczenie

Dla większości osób największą zaletą oświetlania ulicznego LED będzie jednak jego żywotność. Najlepsze diody LED o wysokiej mocy, mogą sprawnie pracować nawet przez 50 000 godzin. Konkurencyjne świetlówki kompaktowe mogą pracować jedynie przez 10 000 godzin. Warto wspomnieć także i o tym, że w LED-y rzadko kiedy przepalają się. Gdy ich żywot dobiega końca, to stopniowo przestają tracić jasność.
 

artykuł powstał we współpracy z promar-sj.com.pl


 

Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość