Czy warto studiować przez Internet?

Wydarzenia

Czy warto studiować przez Internet?

24.09.2021
autor: Materiał zewnętrzny
Czasy pandemii jasno pokazały nam, że studiowanie, a nawet praca przez Internet mogą być na porządku dziennym. Choć wiele firm było zmuszonych do takiego rozwiązania, to spory odsetek zdecydował się na pozostanie w tym modelu pracy, ponieważ okazał się wygodniejszy oraz bardziej wydajny. W przypadku uczelni wyższych jedna placówka wprowadziła takie rozwiązanie… na długo przed pandemią. Mowa o Uczelni Lingwistyczno-Technicznej, która naukę zdalną ma w swojej ofercie od wielu lat. Czy to oznacza, że warto zaufać takiemu rozwiązaniu i zdecydować się na studia online? Jakie kierunki są godne uwagi? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Zalety studiowania online

Jak można się spodziewać, zarówno studiowanie online, jak i stacjonarne, znajdzie swoich zwolenników, a także przeciwników. Wiele zależeć będzie przede wszystkim od preferencji konkretnych osób - tego, czy potrafimy się zorganizować we własnym mieszkaniu i czy mamy odpowiednio przygotowane stanowisko, a wraz z nim podejście do nauczania zdalnego. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że najważniejszą rolę będzie grać tutaj skupienie na celu, który chcemy osiągnąć. Jeśli wiemy, że jesteśmy do tego zdolni, z pewnością widzimy w tym momencie cały szereg zalet wiążących się z podjęciem decyzji o studiowaniu online. Oczywistym jest, że nasze samopoczucie ulegnie diametralnej zmianie - można zapomnieć o wbieganiu na salę wykładową spóźnionym o kilka minut i stresie, czy aby na pewno zostaniemy wpuszczeni. W przypadku zajęć zdalnych możemy się wyspać - wstawać o wiele później niż w przypadku studiów stacjonarnych, gdzie trzeba liczyć dodatkowy czas na wyszykowanie się, zjedzenie śniadania oraz dojazd na uczelnię. Co więcej, ten czas, który zaoszczędzimy, możemy spożytkować w wybrany przez nas sposób. Najczęściej wybieraną drogą przez studentów internetowych jest rozwijanie swoich zdolności w pracy zawodowej. W ten sposób możemy zyskać niezbędne w dzisiejszych czasach doświadczenie zawodowe, a wraz z nim - umiejętności, które przydadzą się na dalszych stopniach zarówno nauczania, jak i codziennego funkcjonowania. Warto zapoznać się z pełną ofertą pod adresem https://ult.edu.pl/studia-online.

Jakie studia online wybrać?

Pozostaje pytanie, jakie kierunki studiów online wybrać, by być z nich maksymalnie zadowolonym? Otóż nie da się przypisać jednego, konkretnego kierunku do każdego, kto myśli o podjęciu nauczania. Trzeba wziąć pod uwagę zarówno swoje zainteresowania, jak i predyspozycje zawodowe - w ten sposób mamy szansę na osiągnięcie sukcesu. Przykładowo dla osób, które potrafią zarządzać innymi, organizować pracę w grupie, prowadzić przeróżne projekty, wytyczać cele zespołowi  ciekawą opcją będzie kierunek zarządzanie (więcej o nim tu: https://ult.edu.pl/studia/zarzadzanie/).
Z kolei osoby wolące pracować z dziećmi mogą myśleć nie tylko o klasycznych, dobrze znanych od lat kierunkach, ale też wybrać ciekawe specjalizacje podyplomowe. Otwierające nowe możliwości i pozwalające korzystać z nowych metod nauczania, ale też terapeutycznych. Tak właśnie jest w przypadku kierunku poświęconym muzykoterapii i rytmice, również prowadzonym przez wspomnianą uczelnię ULT:  https://ult.edu.pl/studia/rytmika-i-muzykoterapia-w-edukacji-wczesnoszkolnej-i-przedszkolnej.
Nauka zdalna pozwala na dostęp do dziesiątek różnych kierunków, zarówno pierwszego stopnia, jak i podyplomowych. Można je studiować bez względu na odległość od siedziby uczelni, a dzięki temu kształcić w tym, co nas faktycznie pociąga, ciekawi i daje perspektywy rozwojowe.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
To żołnierze, którzy bronili naszej ziemi (foto)

To żołnierze, którzy bronili naszej ziemi (foto)

Porucznikowi rezerwy, sędziemu Kazimierzowi Najnertowi poświęcona jest tablica usytuowana przy ul. Świętojańskiej. Obok znajduje się wspomnienie kaprala Adama Kanownika. - To jakby oddanie czci oficerowi i jego podkomendnemu. To żołnierze, którzy bronili naszej ziemi w najbardziej krytycznych sytuacjach, żołnierze liniowi. Nie wytrzymywali generałowie, a żołnierz liniowy wytrzymywał - podkreślił Konrad Wróbel, generał piłsudczyków, którzy w sobotę 28 września zorganizowali uroczystość upamiętniającą obu żołnierzy.
zobacz więcej
CBŚ rozbiło grupę narkotykowych dilerów (foto)

CBŚ rozbiło grupę narkotykowych dilerów (foto)

26-letni mieszkaniec powiatu wyszowskiego został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze. Mężczyzna działał w grupie przestępczej handlującej znacznymi ilościami narkotyków. Podczas zatrzymań policjanci zabezpieczyli 1,5 kg narkotyków i prawie 50 tys. zł.
zobacz więcej
Wyraz wdzięczności ojcom (foto)

Wyraz wdzięczności ojcom (foto)

18 listopada 2018 r. przy Sanktuarium Świętej Rodziny w Wyszkowie uroczyście został odsłonięty i poświęcony pomnik dedykowany żołnierzom podziemia antykomunistycznego i wszystkim walczącym o niepodległość Polski. Po uroczystości na przykościelnym placu odbył się piknik militarny. Dzień był zimny i mglisty, ale nie padało. Uroczystość, objętą patronatem honorowym prezydenta RP Andrzeja Dudy, poprzedziła w sanktuarium św. Rodziny Msza św. w intencji ojczyzny, której przewodniczył ks. bp. Stanisław Stefanek; on też wygłosił kazanie. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna Ligi Morskiej i Rzecznej pod batutą Józefa Kowalewskiego oraz chór parafialny pod dyrekcją Tomasza Śnieżaka.
zobacz więcej
Wybieramy Dzielnicowego Roku

Wybieramy Dzielnicowego Roku

Przypominamy o konkursie Dzielnicowy Roku. Wraz z Komendą Powiatową Policji w Wyszkowie zachęcamy do oddawania głosów, poniżej prezentujemy rejony poszczególnych dzielnicowych. Głosować można do 15 stycznia w sondzie w prawej kolumnie naszej strony. Ogłoszenie wyników przewidziane jest na 18 stycznia.
zobacz więcej