Czy w taksówkach można płacić kartą?

Wydarzenia

Czy w taksówkach można płacić kartą?

30.08.2018
autor: Red.
Z kart płatniczych korzystamy dzisiaj na co dzień. Możemy opłacać nimi zakupy w sklepie, wypłacać pieniądze w bankomatach, a nawet realizować płatności on-line. Czy kartą możemy jednak zapłacić w taksówce?

Z taksówek korzystamy najczęściej wtedy, gdy nie mamy do dyspozycji własnego samochodu albo skorzystanie z niego nie jest możliwe. Dojazdy na imprezy i powroty do domu, kursy na lotniska i dworce, dojazdy służbowe – to tylko kilka przykładów, gdy dzwonimy do korporacji taksówkarskich.

 

Za kurs najczęściej płacimy gotówką zgodnie ze wskazaniem taksometru. Warto jednak wskazać, że istnieje także możliwość zapłaty kartą. Jak można z niej skorzystać?

 

Poproś o taksówkę z terminalem płatniczym

Nie każda taksówka jest wyposażona w terminal płatniczy, za pomocą którego możemy dokonać płatności kartą. Jednak aktualnie niemalże każda korporacja ma taksówki, które posiadają terminale. Jeśli zatem nie mamy przy sobie gotówki i chcemy zapłacić za kurs kartą, powinniśmy zaznaczyć to przy rezerwacji – wtedy dyspozytor zadba o to, aby dojazd do celu odbyła się taksówką wyposażoną w terminal.

 

Płatność za przejazd odbywa się wtedy podobnie jak w sklepach. Terminale używane w taksówkach łączą się z systemami bankowymi bezprzewodowo, dlatego możemy dokonać zapłaty w dowolnym miejscu.

 

Uwaga! W korporacjach, które mają mało taksówek wyposażonych w terminale płatnicze, czas oczekiwania na kurs może być dłuższy niż w przypadku taksówek bez terminali.

 

Płatność kartą przez aplikację

Coraz więcej korporacji, w tym między innymi Taxi Alfa w Kielcach, daje swoim klientom możliwość korzystania z aplikacji mobilnej do zamawiania taksówek. Dzięki takim aplikacjom nie musimy dzwonić bezpośrednio do korporacji i możemy zamówić taksówkę mobilnie.

 

Oprócz tej funkcjonalności wiele aplikacji pozwala również na ułatwienie płatności za kurs dzięki podpięciu pod nią karty płatniczej. Wówczas opłata za kurs pobierana jest bezpośrednio z konta, które jest powiązane z kartą płatniczą w aplikacji. Nie musimy wtedy zamawiać specjalnie taksówki z terminalem do płatności kartami, ponieważ zapłata odbywa się bezgotówkowo – potrzebujemy tylko dostępu do internetu w smartfonie.

 

Zatem za przejazd taksówką także możemy dokonać zapłaty kartą – zarówno w terminalu, który znajduje się w taksówce, jak również przez aplikacje mobilne, które obecnie używane są przez coraz więcej korporacji taksówkarskich. Dzięki temu do odbycia kursu nie musimy mieć przy sobie gotówki.

Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość