Czy podoba się wam nowe przedszkole? Taaak!

Wydarzenia

Czy podoba się wam nowe przedszkole? Taaak!

07.09.2017
autor: Elżbieta Szczuka
Przy udziale wielu gości w czwartek 7 września 2017 r. oficjalnie zostało otwarte Przedszkole nr 2 przy ul. Meliorantów w Wyszkowie. Nowoczesne, energooszczędne przedszkole może przyjąć 144 dzieci (w 6 oddziałach) , ma kolorowe sale z sypialniami na antresolach, tarasami zewnętrznymi, salę gimnastyczną, bezpieczne place zabaw z tartanową nawierzchnią.
- Z wielką radością i przyjemnością witam państwa w najpiękniejszym przedszkolu na Mazowszu – rozpoczęła swoje wystąpienie dyrektor Agnieszka Łuczyńska.
Wśród licznie przybyłych na uroczystość gości był m.in. burmistrz Wyszkowa i jego zastępczyni, radni miejscy, przedstawiciele powiatu, instytucji, organizacji pozarządowych, rodzice.
- Od kilku dni nasze dzieciaki cieszą się nowym budynkiem przedszkola – kontynuowała dyrektor – nowoczesnym, energooszczędnym, pięknym i funkcjonalnym. Bardzo czekaliśmy na tę nową siedzibę. Jesteśmy dumni, że „Słoneczko” świeci teraz nowym blaskiem. Zmiana siedziby spowodowała także zmiany formalne i od 1 września jesteśmy Przedszkolem nr 2 w Wyszkowie. Nie zmienia się natomiast klimat, tradycja, dobra aura naszego przedszkola. Co więcej – ten nowy, piękny obiekt daje nam jeszcze większe możliwości rozwoju. 
Podziękowała samorządowi gminnemu za finansowy i organizacyjny wysiłek związany z budową i urządzeniem nowego obiektu, który został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 
- Czy podoba wam się nowe przedszkole? – zwrócił się do dzieci burmistrz Grzegorz Nowosielski.
- Taaak! – odpowiedziały przedszkolaki.
- Jako samorządowiec i wyszkowianin, zdaję sobie sprawę, jak ważna jest dla wszystkich wysokiej jakości nauka dzieci w przedszkolach. Od wielu lat staramy się zwiększać dostępność przedszkoli – podkreślił. 
Wspomniał, jak długi i skomplikowany był ten proces inwestycyjny, wyraził nadzieję, że dyrektor wykorzysta dla dobra i bezpieczeństwa dzieci wszystkie możliwości tego budynku.
Zaprezentowały się też dzieci – wspólnie zaśpiewały piosenkę, której uczyły się od poniedziałku. 
Obiekt poświęcił ks. proboszcz Kazimierz Wądołowski. Potem zebrani z zachwytem oglądali kolorowe sale dla dzieci, miejsca do spania na antresoli.
Symboliczną wstęgę przecięli burmistrz, dyrektor przedszkola i przedstawiciele przedszkolaków. A potem do sali wjechał piętrowy tort...
 
Więcej na ten temat w najbliższym numerze „Nowego Wyszkowiaka”.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość