Czują się jak u siebie (foto)

Wydarzenia

Czują się jak u siebie (foto)

28.09.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
W ciągu ostatnich miesięcy otoczenie Domów dla Dzieci w Wyszkowie zmieniło się nie do poznania. - Mam takie marzenie, że kiedy dzieci będą wychodziły na zewnątrz, będą miały wrażenie, że to zaczarowany ogród - zdradza dyrektor Alicja Zapolska.
 
Na początku września minęły 3 lata od przeprowadzki domu dziecka z Dębinek do dwóch nowych, bliźniaczych Domów dla Dzieci w Wyszkowie. Oba domy tętnią życiem, mieszka w nich po 14 wychowanków, najmłodszy ma zaledwie 2 lata.
Kiedy przedstawiciele Quad/Graphics zapytali, jak mogą wspomóc podopiecznych placówki, dyrektor Alicja Zapolska nie miała wątpliwości, że najwspanialszym prezentem byłaby siłownia. Pojawił się również pomysł na zagospodarowanie otoczenia zielenią, dzięki której nie tylko będzie przyjemniej, ale też będzie oddzielała siłownię od ruchliwego sąsiedztwa targu i zespołu szkół. Wiosną przecięto wstęgę, oddając siłownię do użytku, a grupa wolontariuszy z Quad/Graphics, wraz z wychowankami, przystąpiła do zagospodarowania terenu. Pojawiły się pergole, donice, ławki oraz liczne roślin, które odmieniły otoczenie placówki. - Bardzo chciałabym urządzanie tego terenu kontynuować. Mam takie marzenie, że kiedy dzieci będą wychodziły na zewnątrz, będą miały wrażenie, że to zaczarowany ogród - zdradza dyrektor Alicja Zapolska. - Czujemy, że to tylko nasze, że jesteśmy u siebie.
W piątek 27 września wychowankowie i wychowawcy zaprosili przedstawicieli firmy i samorządu powiatowego na grilla, by podziękować i pokazać, jak pięknie zieleń się rozwija. Wspólne dzieło podziwiali m.in. wiceprezes Quad/Graphics Marek Gruszecki i dyrektor drukarni w Wyszkowie Tomasz Hoppe oraz wicestarosta Leszek Marszał.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Strażacy mają pełne ręce roboty

Strażacy mają pełne ręce roboty

Od piątku do wtorku strażacy interweniowali aż 65 razy. Gaszą pożary lasów i traw, usuwają z dróg połamane drzewa. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
zobacz więcej
Trzy sposoby na jakie dobór materaca wpływa na twoje zdrowie.

Trzy sposoby na jakie dobór materaca wpływa na twoje zdrowie.

Od dawien dawna znane jest powiedzenie „Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz”. Przysłowie to kryje w sobie myśl o tym, że podejmowane przez nas decyzje warunkują jakość naszego życia. Ta prawda ma też zastosowanie do ponad jednej trzeciej naszej egzystencji, którą spędzamy na śnie. Poniżej zestawiliśmy trzy sposoby na jakie dobór materaca wpływa na twoje zdrowie.
zobacz więcej
Zaprojektuj maskotkę wyszkowskiej policji

Zaprojektuj maskotkę wyszkowskiej policji

Wyszkowskie starostwo i policja ogłosili konkurs na maskotkę Komendy Powiatowej Policji. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i innych placówek oświatowych. Na prace plastyczne organizatorzy czekają do 14 kwietnia. Autorzy najlepszych zostaną nagrodzeni.
zobacz więcej
Waldemar Maniecki: wiemy jak to zrobić (foto)

Waldemar Maniecki: wiemy jak to zrobić (foto)

Ożywienie gospodarcze, gazyfikacja i skanalizowanie wsi, lepsza edukacja w gminie Zabrodzie. 
 
Kandydat na wójta gminy Zabrodzie Waldemar Maniecki ogłosił program wyborczy swojego komitetu KWW Wybierzmy Przyszłość dla Zabrodzia na najbliższą kadencję. Duży nacisk kładzie w nim na rozwój gospodarczy gminy i wykorzystanie potencjału, jaki daje sąsiedztwo z trasą ekspresową. Ma także pomysły na poprawę życia mieszkańców w sferze społecznej. Poznaliśmy także kandydatów na radnych. 
zobacz więcej