Czterech zatrzymanych za pobicie

Wydarzenia

Czterech zatrzymanych za pobicie

24.02.2021
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Czterech młodych mężczyzn policja zatrzymała pod zarzutem pobicia mieszkańca gminy Wyszków. W połowie lutego napastnicy w zaciągniętych na głowy kapturach wtargnęli na teren posesji w jednej z podwyszkowskich miejscowości. 
 
Do zdarzenia doszło w połowie lutego. Napastnicy podeszli do 35-letniego domownika, zaczęli go bić oraz kopać po całym ciele, powodując obrażenia, w tym złamania. Podejrzani, wiedząc, że świadkowie wezwali policję, odjechali w nieznanym kierunku.
Znajomi pobitego mężczyzny zabrali go do części mieszkalnej budynku gospodarczego z obawy przed powrotem sprawców. Po otwarciu drzwi okazało się, że w środku jest jeden z napastników. Świadkowie obezwładnili go i przekazali mundurowym.
Pobity mężczyzna trafił do szpitala.
- Praca operacyjna funkcjonariuszy, przesłuchania świadków, oględziny zabezpieczonych nagrań z monitoringu, typowania sprawców, szczegółowa analiza zebranego materiału dowodowego zakończyły się ustaleniem wszystkich czterech agresywnych napastników w wieku 21-26 lat z powiatu wyszkowskiego i wołomińskiego - informuje rzecznik wyszkowskiej policji kom. Damian Wroczyński.
Ostatni z mężczyzn został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury na początku tygodnia. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie podejrzanym zarzutów pobicia i uszkodzenia ciała. Kodeks karny przewiduje za te przestępstwa do 3 lat pozbawienia wolności.


 
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość