Centrum Nauki „Kopernik” w Wyszkowie (foto)

Wydarzenia

Centrum Nauki „Kopernik” w Wyszkowie (foto)

29.06.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Sporym zainteresowaniem cieszy się interaktywna wystawa Centrum Nauki „Kopernik, którą można zwiedzać w bibliotece miejskiej: dziś jeszcze do godz. 17, w piątek w godz. 10-16.
Wystawa znajduje się na II piętrze. Przez godzinę może ją oglądać 60-70 osób. Wśród zwiedzających zdecydowanie dominują dzieci, ale organizatorzy serdecznie zapraszają również młodzież i dorosłych. A naprawdę warto! W przeprowadzaniu doświadczeń pomagają animatorzy Centrum Nauki „Kopernik”.
Można m.in. zobaczyć dowód na twierdzenie Pitagorasa, dowiedzieć się, czym jest tablica Galtona i tzw. rozkład Gaussa (jeden z najważniejszych rozkładów prawdopodobieństwa), teoria zachowania momentu pędu czy zoetrop.
Można spróbować szyfrowania, unoszenia piłki strumieniem powietrza, sprawdzić pamięć za pomocą urządzenia wyposażonego w sześć podświetlanych przycisków i elektroniczny licznik oraz szybkość reakcji za pomocą urządzenia demonstrującego współdziałanie układów nerwowego i ruchu. Jest też stanowisko sprawdzające słuch (tekst czytany do mikrofonu odtwarzany jest z lekkim opóźnieniem.)
Sporym zainteresowaniem cieszą się różne łamigłówki, najszybsza zjeżdżalnia, sylwetka ciała z ręczną pompką, kula plazmowa, trójwymiarowa układanka: modele korpusu i głowy człowieka. Oblegane jest stanowisko z różnymi okularami zniekształcającymi.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość