Były wyszkowski wikariusz aresztowany pod zarzutem pedofilii

Wydarzenia

Były wyszkowski wikariusz aresztowany pod zarzutem pedofilii

12.05.2022
autor:
Zarzuty przestępstw seksualnych na szkodę małoletniego poniżej 15. roku życia usłyszał były wikariusz jednej z wyszkowskich parafii ks. Łukasz R. Sąd w Ostrołęce zdecydował o tymczasowym aresztowaniu księdza na 3 miesiące.
 
Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce, śledztwo zostało wszczęte w sierpniu 2021r. na podstawie zawiadomienia delegata jednego z biskupów ds. ochrony dzieci i młodzieży, w którym podano okoliczności wskazujące, że jeden z księży mógł dopuścić się czynów pedofilskich. W toku postępowania ustalono, że kapłan, który był katechetą, wykorzystywał seksualnie chłopca. Do pierwszych czynów pedofilskich doszło ponad 10 lat temu - informuje prokuratura.
Do zatrzymania doszło pod koniec kwietnia. Podejrzanemu ogłoszono zarzuty przestępstw seksualnych na szkodę małoletniego poniżej 15. roku życia. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec księdza areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za zarzucane podejrzanemu przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Z uwagi na charakter sprawy i dobro pokrzywdzonego prokuratura nie udziela szczegółowych informacji o postępowaniu.
Ks. Łukasz R. pochodzi spod Długosiodła. Posługę w parafii św. Rodziny w Wyszkowie pełnił w latach 2010-2014. Ostatnio pracował w Zambrowie.
 
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość