By ta piękna tradycja nigdy nie zanikła (foto)

Wydarzenia

By ta piękna tradycja nigdy nie zanikła (foto)

16.12.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 2 będą reprezentowali gminę Wyszków na Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Gminny etap konkursu odbył się 15 grudnia w klimacie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. 
Był to już 18. gminny przegląd, organizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 i WOK „Hutnik”. - Spotykamy się w tym w wspaniałym, przedświątecznym czasie, by wspólnie śpiewać kolędy, by ta piękna tradycja nigdy nie zanikła – uczestników powitała dyrektor „jedynki” Hanna Dziubiel.
Trudnego zadania wyboru najlepszych wykonawców podjęło się jury w składzie: kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Józef Bieganowski (przewodniczący), choreograf zespołu „Oberek” Danuta Deptuła i radny miejski Jan Hryniewicz. – Bardzo serdecznie wszystkim wam gratulujemy. Widać pracę waszą i waszych opiekunów – etap konkursowy podsumowała Danuta Deptuła.
Rzeczywiście, z roku na rok poziom jest coraz wyższy i bardziej wyrównany. Zmienia się też repertuar, coraz rzadziej można usłyszeć tradycyjne kolędy.
W kategorii najmłodszych uczniów (klasy 0 - III) zwyciężył zespół z SP5. Antonina Gołębiewska, Kalina Głosek, Aleksandra Hilak, Wiktoria Hilak i Hanna Sosnowska zaśpiewały utwór „Gwiazdki świecą nad stajenką”. II miejsce zajęli uczniowie SP w Olszance: Natalia Gołdys, Aleksandra Domańska, Alicja Krajewska i Jakub Sieńkowski („Zagraj dziecku kołysankę”). Jury przyznało dwa III miejsca: Gabrieli Cieciórze i Magdalenie Zyśk z SP1 („Oto aniołeczek”) oraz Marii Matusik z SP3 („Spójrz na Jezusa”).
W kategorii klas IV – VI wygrali również uczniowie SP5, również za wykonanie pastorałki „Gwiazdki świecą nad stajenką”: Maria Kaniewska, Oliwia Kwapisz, Karolina Wronkowska, Aleksandra Wiśniewska. II miejsce zajęła Daria Oliasz z SP3 („Sianko na stół”), III - ex aequo Wiktoria Kukwa z SP2 („Nowy Rok - hop”) i zespół z SP w Leszczydole Starym: Karolina Augustynik, Gabriela Ciach, Kinga Kowalczyk i Sandra Nowakowska („Gdy się Chrystus rodzi”).
W kategorii gimnazjalistów gminę Wyszków na przeglądzie powiatowym będą reprezentowali uczniowie Gimnazjum nr 2: Natalia Karolkiewicz, Sandra Iwańska, Laura Iwańska, Anna Krucińska i Dominika Palasek („Pastorałka prosto z nieba”). II miejsce jury przyznało zespołowi z Gimnazjum nr 1: Aleksandrze Gołębiewskiej, Julii Kwiatkowskiej, Weronice Wojtaszek i Marii Topolewskiej („Cicha noc”), III – ex aequo Monice Koczarze i Julii Rudnik z Gimnazjum nr 3 („Mario, czy już wiesz?”) oraz Julii Chmiel z Gimnazjum w Rybnie („Mizerna cicha”). W imieniu gminy gratulacje laureatom złożył naczelnik miejskiego wydziału edukacji Sławomir Cieślak.
Był to wielki dzień również dla najmłodszych uczniów „jedynki”, którzy w oczekiwaniu na werdykt zaprezentowali się w świątecznym programie muzycznym w języku angielskim.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość