materialy/info/med1/3942.jpg

Wydarzenia

Bug popłynął

31.01.2018
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Elżbieta Szczuka
W nocy poziom Bugu znacznie opadł. Wszystkie drogi są już przejezdne.
Przypomnijmy, że alarm przeciwpowodziowy ponownie wprowadzono w poniedziałek 29 stycznia. We wtorek po południu wodowskaz w Wyszkowie pokazywał 508 cm. Służby z niepokojem obserwowały nie tylko wodowskaz, ale i prognozy pogody. 
W nocy z wtorku na środę rzeka wyraźnie opadała. Przed północą wodowskaz pokazywał już 432 cm, a rano, po godz. 7 – już 396 cm.
W końcu przejezdna jest już droga z Drogoszewa do Deskurowa. Powinna więc powrócić komunikacja miejska.
Przejezdne są również wszystkie drogi w Młynarzach w gminie Zabrodzie, gdzie rzeka opadła ok. 35 cm. Nie ma lodu, powiększyły się za to rozlewiska.
WOK Hutnik - Koncert szantowy
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Poważny wpadek w Niegowie. Jedna osoba nie żyje

Poważny wpadek w Niegowie. Jedna osoba nie żyje

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło na drodze serwisowej w Niegowie, w poniedziałek 14 kwietnia.
zobacz więcej
Dobra robota w warsztacie zaczyna się od dobrych akcesoriów – praktyczny przewodnik

Dobra robota w warsztacie zaczyna się od dobrych akcesoriów – praktyczny przewodnik

W pracy liczy się nie tylko doświadczenie, ale i narzędzia, które masz pod ręką. Możesz być najlepszym fachowcem, ale bez odpowiedniego osprzętu nie wyciśniesz z maszyny pełnej mocy. Pady polerskie, dyski do szlifierek kątowych czy rzepy do szlifierek to podstawowe narzędzia każdego profesjonalisty, który zajmuje się wykńczeniem powierzchni. Jeśli zależy Ci na efektywności, powtarzalności i bezpieczeństwie, to te produkty powinny znaleźć się w Twoim zestawie.
zobacz więcej
Bolesława Chrobrego droga do korony

Bolesława Chrobrego droga do korony

W okresie Wielkanocy 1025 roku w katedrze gnieźnieńskiej odbyła się ceremonia koronacji Bolesława Chrobrego. O jego drodze do korony, podczas wykładu w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”, mówił Oliwier Ciskowski - wyszkowianin, student Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych, zainteresowany historią, zwłaszcza historią średniowiecza.
zobacz więcej
Sporządzanie testamentu – sprawdź, co warto wiedzieć!

Sporządzanie testamentu – sprawdź, co warto wiedzieć!

Testament to zazwyczaj dokument, w którym autor zawiera informacje na temat rozporządzenia dotyczącego własnego majątku na wypadek śmierci. Według obowiązującego prawa, powinien on zawierać postanowienia wyłącznie jednej osoby – w Polsce nie ma bowiem dopuszczenia ważności testamentów wspólnych; oznacza to, że jeżeli dojdzie do sporządzenia takowego dokumentu, w świetle prawa będzie on nieważny. W naszym kraju dzielimy testamenty na zwykłe oraz szczególne; do pierwszej grupy należy między innymi testament notarialny (sporządzany przez notariusza) oraz holograficzny (odręczny), zaś druga grupa dokumentów obejmuje testament ustny, a także wojskowy. Jak sporządzić testament i na czym konkretnie polega dziedziczenie systemowe? Czy dokument może zostać uznany za nieważny? Już dziś poznaj odpowiedzi na te oraz inne pytania!
zobacz więcej