„Boże Mój!”

Wydarzenia

„Boże Mój!”

12.11.2016
autor: Redakcja
– to tytuł kolejnej sztuki, którą będzie można obejrzeć w WOK „Hutnik” dzięki współpracy z Teatrem Mazowieckim. Termin: 10 grudnia, godz. 19.30. Cena – jedyne 25 zł. Występują: Dorota Landowska i Andrzej Masztalerz.
Sesja terapeutyczna, w której pacjentem jest sam Bóg, to coś niecodziennego. Pan B. pojawia się nagle w gabinecie lekarki – samotnej matki autystycznego chłopca, prosząc o pomoc. Kto jednak w rzeczywistości tej pomocy potrzebuje, kto jest pacjentem a kto lekarzem, kto komu pomaga? Nie wydaje się to takie oczywiste, nie dajmy się zwieść pozorom.
Role nieustanie się zmieniają, bohaterowie grają przed sobą, żartują, próbują ukryć prawdziwe uczucia, prowokują się wzajemnie, nawet ranią. Wszystko po to, by w końcu z akceptacją przyjąć to, co niesie im życie, by zrozumieć, co tak naprawdę jest ważne. Czy jest to miłość, wiara, otwarcie na innych, czy też jeszcze coś innego? Każdy z widzów sam musi odpowiedzieć na to pytanie. Sztuka Anat Gov nie daje prostych i gotowych rozwiązań, ale z pewnością daje nadzieję i nie pozostawia obojętnym. Ascetyczna, prosta scenografia, ekspresyjna muzyka, gra świateł tworzą doskonale skomponowaną całość – świat, który wciąga widzów od pierwszej chwili.
NINA - kopia
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość