Zakład opiekuńczo-leczniczy AKACJA w Wyszkowie to wyjątkowe miejsce,
gdzie pacjenci otrzymują profesjonalną i serdeczną opiekę.

Założycielka – Małgorzata Suchenek z wielkim zaangażowaniem dba o wysokie standardy świadczenia usług a cały zespół pielęgniarek i opiekunek tworzy przyjazną atmosferę.

Dziękuję za możliwość opieki nad moim mężem Henrykiem Ostasz.

Polecam to miejsce innym rodzinom.

Marianna Ostasz

Biało-czerwony w poezji, pieśni i fotografii… (FOTO)

Wydarzenia

Biało-czerwony w poezji, pieśni i fotografii… (FOTO)

27.11.2024
autor: Sylwia Bardyszewska
Patriotyczny, podniosły i refleksyjny nastrój miał „Wieczór biało-czerwony”, na który w sobotę 23 listopada do Biblioteki Miejskiej zaprosiła Akademia Umiejętności „Pan Hilary”. Biało-czerwony w poezji, pieśni i fotografii…
 
W biało-czerwonym, nostalgicznym repertuarze Chóru Żeńskiego AU Pan Hilary nie mogło zabraknąć tak patriotycznych pieśni, jak „Rota”, „O mój rozmarynie”, „Wojenko, wojenko”, „Pierwsza kadrowa”, czy odśpiewany oczywiście na stojąco „Mazurek Dąbrowskiego”. Chór wystąpił pod batutą Izabelli Jaszułt-Kraszewskiej, w składzie: Joanna Adler, Ewa Bramson-Gawur, Ewa Kozakiewicz, Elżbieta Owsianko, Iwona Paszkiewicz, Ewa Pawłowska, Klara Pilarska, Grażyna Rudnik i Joanna Rzucidło.
Głębi programowi nadały przeplatające się z pieśniami teksty literackie, wręcz zmuszające widza do zadumy. Organizatorzy sięgnęli po utwory Leopolda Staffa, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Kazimierza Wierzyńskiego, Bolesława Leśmiana, Władysława Bełzy i Juliana Tuwima. Teksty o Polsce i tęsknocie - patriotyczne i prowokujące, usłyszeliśmy w interpretacji aktorów Teatru Niezbędnego: Lidii Błachnio, Anny Chmielak, Grzegorza Choby, Marty Grus, Doroty Kosmali, Honoraty Piotrowskiej, Karola Śliwki, Jolanty Wnuk oraz Ilony Wyszyńskiej-Zajkowskiej.
Wieczór uzupełniła prezentacja „biało-czerwonych” zdjęć wykonanych przez fotografów DKFot. - Aby w tym wieczorze akademia mogła zaistnieć w pełnym wymiarze, pomyśleliśmy, żeby fotografowie zrobili zdjęcia o tematyce biało-czerwonej. Wiedzieli tylko, że to będzie z tej okazji, ale mieli nieograniczoną swobodę w realizacji, fotografowaniu - zapowiedział Piotr Adler.
Ta nieograniczona swoboda dała bardzo ciekawy efekt poszukiwania biało-czerwonych barw nie tylko na pomnikach, iluminacjach i stadionach, ale też ulicach, bazarach, budynkach. Na prezentację składają się zdjęcia wykonane przez: Wioletę Kuleszę, Jacka Maciejewskiego, Annę Mierzejewską-Miziołek, Małgorzatę Mikołajczyk, Renatę Samsel, Ewę Siwiecką i Woytka Smółkowskiego.
Wieczór pięknie wpisał się w wyszkowskie obchody Święta Niepodległości. „Ukłony i podziękowania dla widowni za to, że wlała w nasze serca przekonanie, że potrafimy jeszcze słuchać…” - dziękują artyści.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość