Będzie radarowy wyświetlacz prędkości i szlak rowerowy

Wydarzenia

Będzie radarowy wyświetlacz prędkości i szlak rowerowy

15.10.2021
autor: Sylwia Bardyszewska
Projekt „Zwolnij i jedź bezpiecznie” uzyskał najwięcej głosów w Budżecie Obywatelskim Mazowsza, a to znaczy, że na drodze wojewódzkiej 618 (do Pułtuska), na terenie gminy Wyszków stanie radarowy wyświetlacz prędkości. Dzięki głosom mieszkańców powstanie też szlak rowerowy – VeloMazovia Północ, który będzie przebiegał przez gminy Długosiodło i Rząśnik.
 
W drugiej edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy Mazowsza oddali ponad 50 tys. zł. Wybrali 68 projektów, na których realizację wojewódzki samorząd przeznaczy 25 mln zł. W tej puli są dwa projekty, których elementem jest powiat wyszkowski. 
Największą liczbą głosów z listy ogólnowojewódzkiej mogą pochwalić się pomysłodawcy projektu „Zwolnij i jedź bezpiecznie”, który zakłada ustawienie w 31 miejscowościach 56 radarowych wyświetlaczy prędkości przy drogach wojewódzkich. Wśród ponad 20 gmin będących inicjatorami zadania jest gmina Wyszków, przez którą przebiega droga wojewódzka 618 (do Pułtuska). Projekt znalazł poparcie 2.594 mieszkańców.
Na czwartym miejscu (2085 głosy) znalazł się projekt budowy 235-kilometrowego szlaku rowerowego – VeloMazovia Północ, który będzie przebiegał m.in. przez Puszczę Białą (gminy Długosiodło i Rząśnik), Pułtusk, Ciechanów i Lasy Ościsłowskie.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość