Bal na 200 par (foto)

Wydarzenia

Bal na 200 par (foto)

26.01.2020
autor: Sylwia Bardyszewska
Jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli, / Którzy chcą, żeby młodzi nie szaleli - fraszki Jana Kochanowskiego nie mogło zabraknąć na studniówce Zespołu Szkół nr 3, której słynny poeta jest patronem. Młodzież bawiła się 25 stycznia w hali WOSiR, która tej nocy zamieniła się w piękną salę balową. 
 
- To bal na 200 par - zauważył dyrektor Adam Mickiewicz. - Studniówka ośmiu klas: sześciu liceum i dwóch technikum.  
- Szkoła była, jest i będzie ostoją tradycji, kultury i obyczajów. Bal rozpoczniemy dostojnym polonezem, który jest nieodłączną częścią tradycji studniówkowej - do staropolskiego tańca zaprosiła wicedyrektor Elwira Sawicz-Bakuła. 
Poloneza maturzyści zatańczyli w dwóch turach, obie prowadzili dyrektorzy Adam Mickiewicz najpierw z Weroniką Wojtaszek, potem z Zofią Sówką, Ewa Michalik - z Wiktorem Wiśniewskim i Mikołajem Kasińskim, wicedyrektor Elwira Sawicz-Bakuła - z Jakubem Kostrzewą i Ernestem Icińskim oraz wicedyrektor Jerzy Sasin - z Karoliną Lewandowską i Wikotrią Gałązką. Do uroczystego rozpoczęcia studniówki maturzyści zaprosili również wychowawców: Aneta Augustynik (kl. 3LOL) zatańczyła z Maciejem Fidury, Izabela Zbrzeźniak (kl. 3LOI) z Marcinem Kukielskim, Renata Lalak (kl. 3LOT) z Mateuszem Sztorcem, Tomasz Dąbrowski (kl. 3LZB) z Wiktorią Kowalską, Joanna Świętoń (kl. 4TE) z Pawłem Delugą, Mariola Mórawska (3LOE) z Michałem Baranem, Ewa Chmielińska (kl. 3LZA) z Maksymilianem Kmochem, Marzanna Gruszczyńska (kl. 3LZA) z Adrianem Liwskim, Michał Łobacz (kl. 4TI) z Karoliną Karpińską. 
Zarówno dyrekcji i wychowawcom, jak i pozostałym nauczycielom młodzież ciepło podziękowała za wyrozumiałość, wielkie serce, pomoc, zrozumienie i za to, że "własną piersią chronili przed rygorami statutu szkolnego." - Dziękujemy za wszystko, za to, że staraliście się prostować nasze ścieżki - w imieniu maturzystów podziękowała Aleksandra Kalinowska. 
Nauczycielom, w imieniu rodziców, podziękował Sylwester Grodzki. - Dziś stoją przed nami w pełni ukształtowani, dorośli ludzie, z własnymi marzeniami i planami na przyszłość. O marzenia i realizację życiowych celów, droga młodzieży, trzeba walczyć - zawrócił się również do maturzystów. 
Dla Adama Mickiewicza to wyjątkowa studniówka, bo po raz pierwszy rozpoczynał ją jako dyrektor szkoły. - My, starsi, po części zazdrościmy wam młodości, energii, optymizmu, szczerego uśmiechu, dziewczęcego uroku i chłopięcej dziarskości - przyznał, zwracając się do uczniów. - Dziś, jako wasi pedagodzy, zmniejszamy nieco czujność. Bo jak napisał nasz patron, Jan Kochanowski: Jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli, / Którzy chcą, żeby młodzi nie szaleli. Ale pamiętajcie, że po każdej nocy przychodzi dzień, po każdym święcie - dzień powszedni, a po każdej studniówce... matura. 
W szczególny sposób Adam Mickiewicz powitał poprzednią dyrektor Elżbietę Michalik. - Najlepiej zdanych egzaminów, niech spełniają się wasze marzenia - życzyła uczniom. - Wspaniałej pracy i zakładajcie rodziny, bo wszystko Polsce potrzebne.  
Błogosławieństwa młodzieży udzielił ks. Tomasz Myśliwy.  
Część oficjalną studniówki zakończył krótki program artystyczny. "Przetańczyć z tobą chcę całą noc" pięknie zaśpiewały Magdalena Witkowska, Aleksandra Zawadzka i Sylwia Grzegorczyk. Prawdziwym hitem okazał się układ taneczny łączący eleganckiego walca z żywiołowym rock and rollem, w wykonaniu: Weroniki Grzegorczyk i Jakuba Jechny, Magdaleny Witkowskiej i Przemysława Zięby, Aleksandry Zawadzkiej i Mikołaja Kasińskiego, Zofii Sówki i Bartłomieja Prabuckiego, Dominiki Rogalskiej i Oskara Góralewskiego, Krystyny Książek i Patryka Łazareckiego, Sylwii Grzegorczyk i Bartka Durki.  
- Każdemu studniówka kojarzy się z gorączkowym oczekiwaniem, jedyną i niepowtarzalną nocą beztroskiej zabawy i pięknych wzruszeń, często też narodzin pierwszego wielkiego uczucia. Niech ta noc taką będzie dzisiaj dla was. Precz złe myśli i zmartwienia - życzyli maturzystom prowadzący uroczystość Jakub Więcki i Aleksandra Gregorek. 
Miejmy nadzieję, że wszyscy nad ranem zakończyli studniówkę z bolącymi stopami, ale cudownymi wspomnieniami. 
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Finanse publiczne – co warto o nich wiedzieć?

Finanse publiczne – co warto o nich wiedzieć?

Wiedza na temat finansów publicznych jest kluczowa dla zrozumienia sposobu działania polskiej gospodarki. Pochodzenie środków finasowych zasilających budżet państa czy też zjawisko inflacji to elementy, których świadomość jest istotna i zarazem niewystarczająca do zrozumienia otaczającej nas rzeczywistości. Dlatego też w niniejszym artykule przyjrzymy się kluczowym zaganieniom związanym z finansami publicznymi i przybliżymy ich prawne uzasadnienie.
zobacz więcej
DOM: najnowszy spektakl rewii "Sylaba" (FOTO)

DOM: najnowszy spektakl rewii "Sylaba" (FOTO)

Dom - słowo niby proste, a tak wieloznaczne stało się motywem przewodnim najnowszego spektaklu Rewii Dziecięcej Sylaba. Za pomocą tańca dziewczęta wyraziły cały wachlarz emocji, które towarzyszą nam, gdy myślimy o swoim domu - świadku wielu chwil szczęścia, ale i łez, miejscu, które nas definiuje, nawet kiedy jesteśmy bardzo daleko.
zobacz więcej
Przyszłość transportu: zrównoważone rozwiązania dla branży logistycznej

Przyszłość transportu: zrównoważone rozwiązania dla branży logistycznej

Ekologiczne rozwiązania są już obecne niemal w każdej branży. Wymaga tego zarówno ustawodawstwo polskie i unijne, jak i zdrowy rozsądek. Ekonomicznie „zielone” jeszcze nie zawsze się opłaca, ale i to ma się zmieniać z czasem, zwłaszcza w konsekwencji restrykcji narzucanych na paliwa kopalne. W trudnej sytuacji znajduje się w związku z tym branża logistyczna, z założenia obciążona długim śladem węglowym i zajmująca się procesami niewiele mającymi wspólnego z ekologią. Jak wygląda zielona przyszłość transportu i z jakimi zmianami będą musieli oswoić się zawodowi kierowcy?
zobacz więcej
Jakie są największe mity o burgerach?

Jakie są największe mity o burgerach?

Burgery to niezwykle popularne dania, które zyskują swoich zwolenników na całym świecie. Niegdyś były to tylko bułki z kawałkiem mięsa, ale dzisiaj to prawdziwe rarytasy z wieloma różnymi dodatkami. Ponadto można je skosztować nie tylko z wołowiną, ale również drobiem, rybą, czy też w wersji wegetariańskiej. Na przestrzeni lat utarło się wiele różnych mitów na temat burgerów. W tym artykule postaramy się część z nich obalić.
zobacz więcej