Bacznie obserwuje krajobraz - wernisaż wystawy Katarzyny Słowikowskiej (FOTO)

Wydarzenia

Bacznie obserwuje krajobraz - wernisaż wystawy Katarzyny Słowikowskiej (FOTO)

30.11.2023
autor: Elżbieta Szczuka
W piątkowy wieczór, 24 listopada, w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie, w sali im. prof. Ludwika Maciąga, odbył się wernisaż wystawy malarstwa Katarzyny Słowikowskiej-Zakrzewskiej. Dodatkową atrakcją był półgodzinny recital piosenek w wykonaniu artystki.
 
Katarzyna Słowikowska, mieszkanka Kamieńczyka, jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu i Studium Reklamy w Ciechanowie, od 2006 r. należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Malować zaczęła dzięki prof. Ludwikowi Maciągowi. Maluje tylko z natury. Jest uczestniczką krajowych i międzynarodowych plenerów malarskich.
Z otaczających ją łąk, pól i lasów uczyniła swoją pracownię. W znakomitej większości to z tych miejsc czerpie inspirację do swojej twórczości, pozostając wierną malarstwu krajobrazowemu. Od początku swojej drogi artystka skupia się na bacznej obserwacji kolorów, kompozycji i rytmu otaczającej jej przyrody, serwując w obrazach ich syntezę – czytamy na plakacie zapowiadającym wystawę. 
Na wystawie prezentowane są obrazy wykonane przede wszystkim w jej rodzinnym Kamieńczyku oraz na międzynarodowym plenerze w okolicach Ełku.
Podczas wernisażu obejrzeliśmy prezentację, gdzie malarka pokazała swoją pracę „od kuchni”. Zdjęcia były wykonane m.in. w Kamieńczyku, Długosiodle, Zakopanem, na Mazurach, a także w czasie wypraw zagranicznych, w tym w Japonii.
Katarzyna Słowikowska-Zakrzewska nie tylko pięknie maluje, ale też pięknie śpiewa. Zapowiadana na plakacie „piosenka na żywo” to półgodzinny recital piosenek w jej wykonaniu. Zaczęła piosenką „Polubiłam pejzaż ten” z repertuaru Anny Jantar, były też „Tańczące Eurydyki” z repertuaru Anny German czy „Ludzkie gadanie” z repertuaru Maryli Rodowicz.
- Udała mi się dziewczynka – powiedziała cicho wzruszona Maria Słowikowska, mama bohaterki wieczoru, również malarka.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Popularny sprzęt skatingowy dla dzieci

Popularny sprzęt skatingowy dla dzieci

Zainteresowanie sprzętem skatingowym u najmłodszych staje się coraz większe. Obecnie nie dziwi już widok dziecka poruszającego się np. na hulajnodze elektrycznej lub klasycznych rolkach. Dzisiaj przybliżymy temat tych najchętniej wybieranych przez dzieci produktów.
zobacz więcej
Konsekwencje prawne jazdy po alkoholu – co każdy kierowca powinien wiedzieć?

Konsekwencje prawne jazdy po alkoholu – co każdy kierowca powinien wiedzieć?

Jazda po alkoholu stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drogach i jest przyczyną wielu tragicznych wypadków każdego roku. Zrozumienie konsekwencji prawnych, które wiążą się z prowadzeniem pojazdu po spożyciu alkoholu, jest kluczowe dla każdego kierowcy. W tym artykule omówione zostaną zarówno krótko-, jak i długoterminowe skutki prawne jazdy pod wpływem alkoholu, w tym mandaty, utrata prawa jazdy, a nawet więzienie. Przedstawimy również, jakie kroki można podjąć, aby uniknąć prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, podkreślając, że odpowiedzialne podejście do jazdy jest nie tylko wymogiem prawnym, ale również etycznym.
zobacz więcej
KWW Wyszkowska Inicjatywa Społeczna Masz Wybór zarejestrowany

KWW Wyszkowska Inicjatywa Społeczna Masz Wybór zarejestrowany

Swoją rejestrację ogłosił Komitet Wyborczy Wyborców Wyszkowska Inicjatywa Społeczna Masz Wybór. Wystawi kandydatów do rady miejskiej i rady powiatu. Kandydatem na burmistrza jest Piotr Płochocki.
zobacz więcej
Można składać wnioski o przyznanie Nagrody Starosty Powiatu Wyszkowskiego

Można składać wnioski o przyznanie Nagrody Starosty Powiatu Wyszkowskiego

Do 11 marca można składać wnioski o przyznanie Nagrody Starosty Powiatu Wyszkowskiego za rozwój i promocję powiatu w roku 2023.
zobacz więcej