Autobus z dofinansowaniem (foto)

Wydarzenia

Autobus z dofinansowaniem (foto)

29.08.2019
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. urząd wojewódzki
Starosta podpisał z wojewodą umowę na dofinansowanie nowego połączenia autobusowego Wyszków- Brańszczyk- Białebłoto-Kobyla- Wyszków. Lada dzień powiat powinien wybrać przewoźnika i określić cenę biletu.
 
Przypomnijmy, że Funduszu rozwoju przewozów autobusowych wszedł w życie 18 lipca. Pozwala na dofinansowanie z budżetu państwa reaktywowanych lub nowych połączeń autobusowych.
- Powiat wyszkowski od jakiegoś czasu zbierał informacje i dane w zakresie potrzeb przewozowych mieszkańców powiatu. Od jesieni mieszkańcy powiatu mieli możliwość wypełniania ankiety dotyczącej potrzeb przewozowych. Ankietę wypełniło ponad 1500 osób - na nadzwyczajnej sesji rady powiatu 28 sierpnia mówiła naczelnik wydziału komunikacji Joanna Mielcarz. - Przeprowadzono kilka spotkań z przedstawicielami gmin na temat możliwości organizacji publicznego transportu zbiorowego w powiecie, pozyskiwano informacje ze szkół.
Powiat wyszkowski, w porozumieniu z gminą Brańszczyk, zdecydował o utworzeniu linii autobusowej na trasie Wyszków - Brańszczyk - Białebłoto-Kobyla - Wyszków. Na utworzenie linii z dofinansowaniem rządu na Mazowszu zdecydowało się 19 powiatów i 21 gmin. To tylko 13% środków dla województwa.
Umowa między starostą Jerzym Żukowskim a wojewodą Zdzisławem Sipierą została podpisana w czwartek 29 sierpnia. Kolejnym krokiem będzie wyłonienie przewoźnika. Samorząd nie ma wiele czasu, bo linię chciałby uruchomić z początkiem września. 
Koszt funkcjonowania linii do końca roku szacowany jest na 45 tys. zł. Dotacja wyniesie 9 tys. zł. Pozostałymi kosztami gmina i powiat podzielą się po połowie.
- Dotacja od wojewody skromna - skomentował Bogdan Pągowski. Dopytywał o szczegóły dotyczące ilości kursów i cen biletów.
- Wysłaliśmy zapytanie do lokalnych przewoźników. Wpłynęły 3 oferty, które są w trakcie analizy. Różnią się ceną biletu, kosztem wozokilometra - poinformował wicestarosta Leszek Marszał. - Jeden wykonawca zaproponował najniższe stawki miesięczne i jednorazowe, ma wszystkie wymagane zgody. Przystępujemy do negocjacji tych stawek.
Założenie jest takie, by były dwa kursy poranne i dwa popołudniowe, po zakończeniu lekcji w szkołach powiatowych. 
- To program pilotażowy. Pozostali wójtowie będą obserwowali sytuację - dodał Leszek Marszał. - Gmina Brańszczyk już sygnalizuje chęć utworzenia kolejnej trasy.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Lodowisko już prawie gotowe (foto)

Lodowisko już prawie gotowe (foto)

Sztuczne lodowisko na placu Miejskim już prawie gotowe. Czeka na zimę i miłośników jazdy na łyżwach. Jak widać na zdjęciach jest oświetlone, więc korzystać będzie można również po zmroku. 
zobacz więcej
Jak wybrać najlepszy kantor wymiany walut?

Jak wybrać najlepszy kantor wymiany walut?

Rosnący ruch turystyczny sprawił, że na mazowieckim rynku pojawiło się wiele nowych placówek wymiany walut. Bogaty wybór wśród punktów wymiany skłania Mazowszan do zastanowienia się, który oddział powinni odwiedzić. W tym artykule odpowiemy zatem jak wybrać kantor, który najlepiej zaspokoi potrzeby i wymagania mieszkańców mazowieckiego.
zobacz więcej
Gorące konsultacje w sprawie pomnika burmistrza (foto)

Gorące konsultacje w sprawie pomnika burmistrza (foto)

Kilkanaście osób przyszło we wtorek 20 lutego do Urzędu Miejskiego na konsultacje społeczne w sprawie pomnika przedwojennego burmistrza Stanisława Wolskiego, pośmiertnie uhonorowanego wraz z żoną medalem „Sprawiedliwy wśród narodów świata”. Warto przypomnieć, że połowa mieszkańców przedwojennego Wyszkowa była wyznania mojżeszowego. Pomnik, zaprojektowany przez Czesława Dźwigaja, ma stanąć na placu między ulicami T. Kościuszki i Wąską, w miejscu, gdzie przed II wojną stała synagoga. Największą dyskusję wzbudziła podstawa pomnika, stylizowana na gwiazdę Dawida - symbol religii żydowskiej. 
zobacz więcej
Drzewo przewróciło się na BMW

Drzewo przewróciło się na BMW

Podczas niedzielnej, 26 czerwca, burzy doszło do groźnego wypadku. Na jadące BMW przewróciło się drzewo.
zobacz więcej