Auto zawisło na skarpie piachu. Leżącego obok pijanego kierowcę znalazł świadek

Wydarzenia

Auto zawisło na skarpie piachu. Leżącego obok pijanego kierowcę znalazł świadek

24.11.2023
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Pijany kierowca… leżał obok samochodu, który zawisł na skarpie piachu. Mężczyzna miał w organizmie prawie 2,5 promila. Drugi na podwójnym gazie (prawie 2 promile) spowodował kolizję. Obaj stracili prawa jazdy.
 
W środę chwilę przed godz. 18 dyżurny wyszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od kierowcy przejeżdżającego przez wieś Blochy, który na ul. Sosnowej zauważył zawieszony na skarpie piachu samochód osobowy. Obok leżał kierowca - prawdopodobnie pijany. Świadek zaopiekował się mężczyzną do czasu przyjazdu służb. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 46-letniego kierowcy citroena prawie 2,5 promila alkoholu. Tłumaczył mundurowym, że wypił ćwiartkę wódki i jechał do Warszawy. Skręcił w boczną drogę „za potrzebą”. Nie wiedział gdzie jest, więc chciał zawrócić – wtedy zawisł się samochodem na skarpie piachu.
46-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał. Policjanci mieszkańcowi Warszawy zatrzymali również prawo jazdy.
Do kolizji drogowej z udziałem pijanego kierowcy doszło w czwartek ok. godz. 21.30 w Rybnie, na ul. Wyszkowskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że 26-kierowca volkswagena zjechał na lewy pas ruchu, gdzie lusterkiem zderzył się z jadącym z naprzeciwka suzuki. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mieszkańca gminy Wyszków blisko 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, a dalsze postępowanie szczegółowo wyjaśni przebieg i okoliczności tego zdarzenia.
Obaj pijani kierowcy staną przed sądem. Grozi im do 3 lat więzienia, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz dotkliwa kara finansowa.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość