Auto wypadło z drogi i utknęło w zaspie śniegu

Wydarzenia

Auto wypadło z drogi i utknęło w zaspie śniegu

19.01.2021
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. O dużym szczęściu może mówić kierowca opla, który wpadł w poślizg i podróż zakończył w rowie.
 
Do groźnie wyglądającej kolizji doszło w poniedziałek 18 grudnia po godz. 12 w Lucynowie. Z ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierowca opla nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wpadł w poślizg. 30-latek stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu, gdzie auto utknęło w zaspie śniegu.
Mieszkaniec powiatu wyszkowskiego został przewieziony do szpitala, ale obrażenia okazały się na tyle niegroźne, że po uzyskaniu pomocy medycznej mógł wrócić do domu.
- Pamiętajmy, że śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Gwałtowne manewry wykonywane na błocie pośniegowym mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków - przypomina rzecznik wyszkowskiej policji kom. Damian Wroczyński. - Apelujemy zatem do kierowców o zdjęcie nogi z gazu. Zachowajmy również cierpliwość, stojąc w korku. Pośpiech w takich sytuacjach może doprowadzić do tragedii.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
70-lecie szkolnictwa zawodowego w Wyszkowie (foto)

70-lecie szkolnictwa zawodowego w Wyszkowie (foto)

Jubileusz 70-lecie szkolnictwa zawodowego w Wyszkowie był obchodzony 5 października. Uroczystości trwały przez cały dzień. Uczestniczyli w nich uczniowie i absolwenci, a także dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy, obecni i byli. Oczywiście nie wszyscy, bo byłoby to niemożliwe. Przede wszystkim dlatego, że szkolnictwo zawodowe w Wyszkowie przez 70 lat wykształciło 70 tysięcy absolwentów, a uczyło ich prawie 1,5 tysiąca nauczycieli. – Pozdrawiamy ciepło wszystkich – podkreślił dyrektor Zespołu Szkól nr 1 Marian Popławski.      
zobacz więcej
Nauka i poznawanie świata (foto)

Nauka i poznawanie świata (foto)

W Zespole Szkół nr 1 goszczą studenci z Rumunii, Indii i Meksyku, którzy w ramach projektu PEACE uczestniczą w prowadzeniu zajęć lekcyjnych, spotykają się z uczniami. Poznają też Wyszków i jego okolice.
zobacz więcej
Komunikacja miejska po nowemu

Komunikacja miejska po nowemu

Od 1 stycznia PKS nie będzie obsługiwał komunikacji miejskiej. Przetarg na kolejne 2 lata wygrała wyszkowska firma Usługi Transportowe – Przewóz Osób Bogdan Raniszewski. Firma uruchamia nową linię - do Lucynowa. Komunikacja miejska będzie docierała też do Loretto.
zobacz więcej
Organy na pierwszą rocznicę (foto)

Organy na pierwszą rocznicę (foto)

Pierwszą rocznicę ustanowienia Sanktuarium św. Rodziny parafia św. Rodziny obchodziła w niedzielę 18 marca. – Nasze modlitwy, które kierujemy do Boga, od dziś będą wzmocnione piękną muzyką – podkreślił kustosz sanktuarium ks. Kazimierz Wądołowski. Organy poświęcił podczas sumy ks. bp Janusz Stepnowski, który przewodniczył Mszy św., wygłosił też homilię.
zobacz więcej