Areszt za broń i narkotyki

Wydarzenia

Areszt za broń i narkotyki

12.09.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali mężczyznę podejrzanego między innymi o posiadanie nielegalnej broni i amunicji. Sąd Rejonowy, na wniosek prokuratury i policji, zastosował wobec mieszkańca Wyszkowa trzymiesięczny areszt tymczasowy.
 
Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, które dyżurny wyszkowskiej jednostki policji otrzymał w niedzielę 8 września. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że pijany, agresywny mężczyzna biega przed blokiem przy ul. Bankowej. trzymając w dłoniach noże. Agresor zniszczył też drzwi sąsiadów i kierował wobec nich groźby. Zgłoszenie potwierdzili policjanci wysłani natychmiast na miejsce zdarzenia. Chwilę później 36-letni mężczyzna był już w ich rękach. Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego policjanci znaleźli nielegalną broń, amunicję i narkotyki.
Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzutu posiadania nielegalnej broni i amunicji, środków odurzających i kierowania gróźb karalnych oraz zniszczenie mienia. 36-latek, postanowieniem sądu, najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Za posiadanie broni palnej lub amunicji bez wymaganego zezwolenia grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość