Apartamenty w górach dla rodzin z dziećmi – TOP 3 miejscowości na rodzinne wakacje

Wydarzenia

Apartamenty w górach dla rodzin z dziećmi – TOP 3 miejscowości na rodzinne wakacje

05.12.2023
autor: artykuł sponsorowany
Polskie góry są świetnym wakacyjnym kierunkiem dla rodzin z dziećmi. Większość miejscowości jest bardzo dobrze skomunikowana z resztą kraju, w górskich kurortach funkcjonuje wiele atrakcji dla młodszych turystów i bez problemu można w nich wynająć komfortowe, rodzinne apartamenty wczasowe. Oto nasz subiektywny ranking TOP 3 miejscowości w polskich górach na wakacje całą rodziną!
 

Planując rodzinne wakacje w górach, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Kluczowe jest zwłaszcza to, by w okolicy znajdowały się miejsca i atrakcje przeznaczone dla młodych podróżnych. Długie górskie wyprawy po wymagających szlakach mogą być dla dzieci zbyt trudne, więc warto zadbać o to, by mogły spędzić czas w ciekawy i beztroski sposób. Warto też oczywiście sprawdzić bazę noclegową w wybranym miejscu – w przypadku rodzin z dziećmi najbardziej sprawdzają się przestronne, komfortowe apartamenty wakacyjne. Zazwyczaj mają one wydzieloną część dzienną i sypialnianą, są wyposażone we wszystkie niezbędne sprzęty i zapewniają gościom wygodę wypoczynku.

Zatem gdzie konkretnie wynająć apartamenty na wakacje w górach całą rodziną? Spośród wielu polskich górskich kurortów wybraliśmy trzy: Karpacz, Szklarską Porębę i Szczyrk.

Apartamenty w Karpaczu – aktywne wakacje z dziećmi

Karpacz jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Karkonoszach, malowniczo położonym u stóp najwyższego masywu tych gór, czyli Śnieżki. Oczywiście jeśli wiek dzieci na to pozwala, można podjąć próbę zdobycia tego szczytu, ale jeżeli wydaje się to zbyt wymagające, to młodzi turyści i tak mają w Karpaczu co robić.

Bardzo popularną atrakcją turystyczną w Karpaczu jest jeden z najdłuższych w Polsce torów saneczkowych, po którym (oczywiście pod opieką dorosłych) można pędzić z prędkością nawet 35 km na godzinę. W sezonie letnim tłumnie odwiedzany jest park linowy w Karpaczu, gdzie znajduje się ponad 50 przeszkód o różnym stopniu trudności. Popularnym miejscem dla dzieci i dorosłych jest aquapark, gdzie obok toru pływackiego są baseny, jacuzzi, tzw. wodna dżungla i miejsca relaksu dla starszych gości. Do tego dochodzą jeszcze m.in. papugarnia, Park Bajek, Muzeum Budowli z Klocków Lego, Miejskie Muzeum Zabawek i całoroczne lodowisko – rodzinnych atrakcji w Karpaczu jest mnóstwo!

Apartament wakacyjny w Szklarskiej Porębie dla całej rodziny – dlaczego warto?

Rodzinny apartament wakacyjny można bez obaw rezerwować w Szklarskiej Porębie – miejscowości położonej u podnóża Szrenicy, na granicy Karkonoszy i Gór Izerskich. Obok atrakcyjnej krajobrazowo lokalizacji i walorów przyrodniczych, Szklarska Poręba wyróżnia się także bogatą ofertą rekreacyjną i rozrywkową dla rodzin z dziećmi.

I tak w samym centrum miasta znajduje się czynny przez cały rok rodzinny park rozrywki. Są w nim 500-metrowa kolejka górska, zawieszona na 12 metrach gondola, dziecięcy labirynt, ogród dmuchańców oraz tor z samochodzikami. Zimą na terenie parku działa lodowisko z wypożyczalnią łyżew. Ciekawym miejscem w Szklarskiej Porębie jest wystawa Brick City, gdzie można oglądać makiety i modele zbudowane z klocków Lego. Są tam m.in. ekspozycje z „Gwiezdnych wojen” i bitwa piratów. Latem dzieci i młodzież chętnie odwiedzają też park linowy, gdzie wytyczono kilka odpowiednio zabezpieczonych tras z przeszkodami dostosowanymi do wieku.

Apartamenty wczasowe dla rodziny w Szczyrku

Rodziny z dziećmi chętnie wynajmują apartamenty wczasowe w Szczyrku – największym ośrodku turystycznym w Beskidzie Śląskim. Jest to miasto ukierunkowane przede wszystkim na aktywny wypoczynek. Otóż jednym ze szczytów górujących nad Szczyrkiem jest Skrzyczne o wysokości 1257 m n.p.m. Trasy nań prowadzące są dość proste i łagodne, więc stanowią dobrą opcję na rodzinną wycieczkę. Szczególnie popularne są szlaki zielony oraz niebieski, liczące około 5 km. Na szczyt można również dostać się kanapową kolejką linową.

Zimą apartamenty w Szczyrku są natomiast oblegane przez miłośników nart i snowboardu. W mieście funkcjonuje wiele ośrodków prowadzących lekcje jazdy na nartach dla najmłodszych – można tam bez problemu wypożyczyć sprzęt oraz skorzystać z tras przygotowanych specjalnie dla dzieci i młodzieży.

W polskich górach istnieje wiele miejsc na udany urlop z dziećmi – zarówno latem, jak i zimą. Warto szukać kurortów z szeroką bazą noclegową, obejmującą m.in. rodzinne apartamenty, a także miast oferujących różne opcje rekreacji i rozrywki dla najmłodszych.

Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość