500 plus: są pieniądze, nie ma wniosków

Wydarzenia

500 plus: są pieniądze, nie ma wniosków

26.09.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Na ok. 1000 dzieci w Gminie Wyszków nie zostały jeszcze złożone wnioski o świadczenie 500 plus. Rodzice! Jeśli nie chcecie stracić wyrównania, macie czas jeszcze tylko do końca września!
 
Przypomnijmy, że od tego roku (a konkretnie od 1 lipca) prawo do świadczenia 500 plus mają wszystkie dzieci do 18. roku życia, bez względu na dochody rodziny. To, że pieniądze należą się już na wszystkie dzieci, nie oznacza, że nie trzeba składać wniosku!
Wyszkowski Ośrodek Pomocy Społecznej przypomina, że aby uzyskać prawo do świadczenia 500 plus na nowych zasadach, rodzic dziecka, na które obecnie nie jest pobierane świadczenie, musi złożyć wniosek do 30 września. Tylko dotrzymanie tego terminu gwarantuje, że świadczenie wychowawcze na nowych zasadach zostanie wypłacone z wyrównaniem od lipca. Jeśli rodzic dziecka złoży wniosek po 30 września, świadczenie będzie przysługiwać od miesiąca złożenia wniosku. Szczegółowe informacje dotyczące nowego okresu zasiłkowego można znaleźć na stronie internetowej www.ops.wyszkow.pl, w zakładce świadczenia rodzinne - komunikaty działu świadczeń rodzinnych.
W gminie Wyszków świadczeniem powinno być objętych 8.400 dzieci, tymczasem wnioski wpłynęły na ok. 7.400. Brakuje więc niemałej grupy. Na rodziców, którzy się zagapili, może czekać przykra niespodzianka - utrata należnych środków.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość