4 powody, dla których warto kupić obraz w galerii sztuki w Krakowie

Wydarzenia

4 powody, dla których warto kupić obraz w galerii sztuki w Krakowie

18.05.2024
autor: artykuł sponsorowany
Kraków jest jednym z najpopularniejszych kierunków wśród turystów z całego świata. Nie pomylisz go z żadnym innym miastem: tętniące życiem uliczki, kolorowe kamienice, kawiarnie artystyczne oraz wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju klimat sprawiają, że podróż do Krakowa staje się niezapomnianym doświadczeniem. Jeśli jesteś miłośnikiem historii, kultury i sztuki, zdecydowanie powinieneś wybrać się do krakowskich galerii malarstwa. Mają one piękną i bogatą kolekcję dzieł autorstwa artystów polskich oraz zagranicznych. W wielu galeriach na terenie Krakowa można również nabyć obrazy. W dzisiejszym wpisie poznamy 4 powody, dla których warto skusić się na taki zakup.
 

Obrazy z Krakowa jako dekoracja wnętrz

 

W Krakowie jest wiele miejsc, gdzie możemy podziwiać dzieła sztuki z różnych czasów i różnych rejonów świata. Oprócz znanych muzeów, takich jak Muzeum Narodowe czy Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, miasto pełne jest przytulnych, małych galerii sztuki, które kryją w swoich wnętrzach prawdziwe skarby. Odwiedzając takie miejsca mamy okazję swobodnie przyglądać się dziełom, bez pośpiechu i zgiełku. W kameralnych przestrzeniach artystycznych możemy nie tylko podziwiać prace uzdolnionych artystów, ale także je kupować. Ręcznie namalowany obraz będzie wspaniałą ozdobą Twojego mieszkania. Dzieła sztuki mogą nadawać wnętrzu niepowtarzalny charakter i atmosferę. Ich obecność potrafi stworzyć wyjątkowy klimat w każdym pomieszczeniu, wprowadzając do niego nutę oryginalności i wyrafinowanego gustu. Ręcznie namalowane obrazy wiszące w salonie czy sypialni mogą być także sposobem na wyrażanie swojej osobowości i stylu. Niezależnie od preferencji estetycznych, istnieje niekończąca się różnorodność dzieł sztuki, które mogą doskonale wpasować się w nasz własny gust.

 

Unikatowy obraz z galerii w Krakowie na prezent

 

Dzieło sztuki jest bardzo dobrym pomysłem na prezent, zwłaszcza jeśli poszukujemy czegoś oryginalnego i efektownego. Taki podarek świetnie sprawdza się przede wszystkim na tak zwane „duże okazje”, takie jak ślub, okrągła rocznica urodzin czy uczczenie sukcesu zawodowego. Galerie malarstwa w Krakowie, na przykład galeria autorska profesora Juliusza Joniaka: https://joniak-galeria.pl/, oferują bogactwo unikatowych obrazów, które mogą stać się niepowtarzalnym upominkiem dla bliskiej osoby. Wybierając dzieło zakupione w takim miejscu nie tylko obdarowujemy pięknem estetycznym, ale również wkładamy w prezent kawałek historii i kultury tego niezwykłego miasta. Na tym polega potęga sztuki, że jej działanie jest ponadczasowe, stąd będzie doceniana i eksponowana tak samo dziś, jak za kilkadziesiąt lat. Chodzi o to, że sztuka to przede wszystkim doznania. A nie zwykły przedmiot, który schowa się do szuflady, by za chwilę o nim zapomnieć.

 

Obraz jako pamiątka z podróży do Krakowa

 

Posiadanie dzieł sztuki każdemu daje coś innego. Dla jednych jest to wartość estetyczna, dla innych – emocjonalna i silnie związana z osobistymi przeżyciami. Obraz zakupiony w jednej z krakowskich galerii sztuki może być piękną i trwałą pamiątką z podróży do tego urokliwego miasta. Jego obecność w naszym domu może być subtelnym, ale istotnym akcentem, który codziennie przypomina nam o przeżyciach i doświadczeniach, jakie wynieśliśmy z pobytu w Krakowie. To zdecydowanie bardziej wartościowa rzecz niż kiczowate pamiątki turystyczne, ponieważ obraz nie tylko ozdabia nasze mieszkanie, ale również niesie ze sobą głębsze emocje i wspomnienia. Tym bardziej, że wybierając pracę znanego i uznanego artysty o rozpoznawalnym nazwisku (np. wspomnianego wcześniej Juliusza Joniaka), możemy być pewni renomy dzieła.

 

Galeria sztuki Kraków: obrazy inwestycyjne

 

Czy obrazy to dobra inwestycja? Naszym zdaniem, zdecydowanie tak. Inwestowanie w sztukę to nie tylko piękno dla oczu, ale także pewna lokata kapitału, zwłaszcza jeśli staniemy się posiadaczem prac jednego z popularnych malarzy. Z każdym kolejnym rokiem wartość dzieła wzrasta, co daje szansę na korzystną sprzedaż. Warto jednak pamiętać, że jest to lokata raczej długoterminowa. Wartość dzieł sztuki często rośnie powoli i stopniowo, co wymaga cierpliwości i wytrwałości ze strony inwestora. Poza tym rynek sztuki może być nieprzewidywalny, a wartość dzieła może się zmieniać w zależności od trendów i zmian na rynku. Niemniej jednak, niezależnie od aspektu finansowego, warto kupować oryginalne obrazy po prostu ze względu na ich estetyczną wartość. Sztuka ma naprawdę magiczną moc, a posiadając w domu prawdziwy obraz możemy się nim cieszyć i inspirować każdego dnia.

Nina Wiśniewska -ados
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość