35-lecie Domu Dziennego Pobytu „Senior” (FOTO)

Wydarzenia

35-lecie Domu Dziennego Pobytu „Senior” (FOTO)

13.09.2023
autor: Sylwia Bardyszewska
W piknikowej atmosferze, której sprzyjała piękna pogoda, w szerokim gronie przyjaciół Dom Dziennego Pobytu „Senior” świętował swoje 35-lecie.
 
„Senior” jest jedną z gałęzi działalności Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie. Funkcjonuje od września 1988 r., stwarzając seniorom warunki do integracji, aktywizacji i samorealizacji, głównie poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju zajęciach, wspólnych uroczystościach i imprezach.
Seniorzy angażują się w liczne wydarzenia na terenie całego powiatu, za co podziękował wicestarosta Leszek Marszał: - Seniorzy to skarbnica wiedzy, która powinna być niezbędnym elementem w rozwoju młodszych pokoleń. I tym jesteście. Wiele wydarzeń bez waszego udziału nie mogłoby się udać. Ogromne marzenie, za które mocno trzymam kciuki, to przenosiny do Centrum dla Rodziny, do budynku WOSiR-u.
Urodzinową uroczystość seniorzy urządzili w słoneczne sobotnie popołudnie w swoim ogrodzie. Zaprosili szerokie grono przyjaciół. Z życzeniami przybyli przedstawiciele różnych grup i instytucji, z którymi DDP od lat współpracuje. 
- Jesteśmy przyjaciółmi od lat - podkreśliła przewodnicząca rady miejskiej Elżbieta Piórkowska. - Życzymy kolejnych 35 lat w zdrowiu, radości, aktywności. Świeci wam dzisiaj piękne słońce i niech tak będzie każdego dnia.
Błogosławieństwa na dalsze lata życzył proboszcz parafii św. Wojciecha ks. Roman Karaś: - Papież Franciszek o papieżu Benedykcie powiedział: dobrze mieć takiego dziadka na Watykanie. Cieszę się, że jesteście na terenie naszej parafii. Jak będziecie się gdzieś przenosić, to żebyście zostali w naszym zasięgu. Dobrze jest mieć takich dziadków i takie babcie.
Życzenia i podziękowania kierowano do podopiecznych DDP, ale też pani kierownik Doroty Wojtkowskiej.
- To miejsce, w którym ludzie spotykają się, żeby realizować swoje pasje, ale też miejsce ze szczególną duszą. To miejsce ma wspaniałych opiekunów. Dorotka, jak kokoszka, wszystkich podopiecznych stara się przygarnąć pod skrzydła i zaopiekować się nimi. Tworzycie wspaniałą rodzinę - chwalił burmistrz Grzegorz Nowosielski.
- Dom to ludzie, to otoczenie. Wszystkie słowa, które dzisiaj padły, dają siłę, żeby starać się jeszcze mocniej, wspólnie. Bez państwa tu zgromadzonych to by się nie udało - podkreśliła dyr. OPS Agnieszka Mróz, dziękując Dorocie Wojtkowskiej i poprzednim kierownikom DDP, którzy w rozwój domu włożyli wiele pracy i serca. 
Pani kierownik serdecznie podziękowali również podopieczni DDP: - Pani Dorotka jest jak matka, do której idzie się po wszystko i z wszystkim; najlepszą przyjaciółką, bo można przekazać jej największą tajemnicę; kumpelką, z którą można porozmawiać na każdy temat i koleżanką, z którą można wypić senioralną kawę. Bez pani żaden projekt by się nie odbył i za to wszystko pani dziękujemy. To pani nas prowadzi. Dziękujemy serdecznie.
- To seniorzy Domu Dziennego Pobytu stworzyli to miejsce, także dzięki pierwszym kierowniczkom. Uczestnicy przez wiele lat motywowali mnie do działania. Ja tu jestem gościnnie, od 14 lat. To bardzo dobry czas, spełniony - dziękowała Dorota Wojtkowska.
Dla seniorów zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Wyszkowie pod batutą Franciszka Bieganowskiego. Z krótkim programem artystycznym wystąpili też sami seniorzy. W ogrodzie był grill i, oczywiście, urodzinowy tort.
 
***
Seniorzy od lat współpracują z wieloma wyszkowskim placówkami. Cały czas odbierają więc życzenia i podziękowania. Z ciepłymi słowami do DDP „Senior” pospieszyły też dzieci z Przedszkola nr 2, z panią dyrektor i wychowawczyniami.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość